עץ אבוקדו להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  פרי האבוקדו הוא לא הדבר הגדול היחיד שמגיע מעץ אבוקדו. למעשה, לגזע העץ של האבוקדו יש שימושים פנטסטיים רבים. הוא משמש כעץ לפרויקטים של עיבוד עץ, בניית רהיטים, עישון בשר ודברים רבים נוספים.

  אחד משימושיו הרבים של עץ האבוקדו הוא כעצי הסקה. אופן השריפה הייחודי שלו הופך אותו לעץ הסקה שימושי.

  יחד עם זאת, עץ אבוקדו אינו עץ הסקה מושלם ויש לו כמה בעיות בהשוואה לעצים אחרים. ועדיין, זהו עץ די שימושי לבעירה ומומלץ לא לוותר עליו.

  בעירת עץ אבוקדו

  אחד המאפיינים העיקריים של עץ האבוקדו הוא מהירות הבערתו. עץ אבוקדו נשרף מהר מאוד, אך לא רק שהוא נשרף מהר הוא גם מתחיל לבעור בקלות רבה.

  למרות שעל פניו זה עלול להפוך אותו למועמד לא אידיאלי להסקה, הוא מושלם כמדליק אש. הוא נדלק במהירות ובקלות ואינו חונק את הלהבה. לעץ האבוקדו ערך רב כאשר משלבים אותו עם עצים קשים ודחוסים הבוערים זמן רב כמו עץ האלון ואיירון ווד.

  למרות שהאבוקדו נשרף מהר מאוד הוא פולט חום דיי גבוה, הוא נמצא בתחתי הסולם של העצים הקשים אך פולט חום רב יותר מאשר עצים רכים רבים.

  לאחר השריפה האבוקדו משאיר כמות גדולה של פיח בתנור ובארובה. למרות שהאבוקדו הוא עץ קשה, הוא רך בהשוואה לעצים הקשים. לכן הוא מייצר כמות גדולה של עשן, עץ שמייצר יותר עשן בדרך כלל מייצר יותר פיח.

  הארומה של עץ אבוקדו

  אחת הסיבות העיקריות שאנשים אוהבים לשרוף עץ אבוקדו היא שהוא חסר ריח. העץ עצמו נטול ריח גם לפני שהוא נשרף, כך שבמידה ואתם מאחסנים אותו בביתכם לא תצטרכו לסבול מריח עץ שיכול להרוס לגמרי את האווירה. 

  בזמן הבעירה לאבוקדו יש ארומה מעושנת עדינה מאוד ונעימה בהשוואה להרבה סוגי עצים אחרים הנפוצים לשימוש בקמינים ביתיים. חוסר הריח הזה מושך משתמשים רבים מכיוון שבעוד שהעץ בוער, הוא לא משתלט על הבית בריח לא רצוי.

  ייבוש עץ אבוקדו

  כמו בכל סוגי העצים יש להשתמש בעצים מיובשים היטב לצורך הסקה. עץ מיובש הוא עץ שאחוזי הלחות בו אינם עולים על 20%, ניתן להיעזר במד לחות על מנת לבדוק את רמת הלחות בעץ.

  ככל שרמת הלחות בעץ תהיה נמוכה יותר, כך ייפלט פחות עשן ויותר חום בזמן השריפה. ניתן לרכוש עצים מיובשים בכבשן המגיעים מבוקעים ומוכנים לשימוש, לרוב עצים אלו בעלי אחוזי לחות נמוכים במיוחד של כ 10%.

  יתרון נוסף הוא שהכבשן מחטא ומנקה את העצים, כך שתוכלו לאחסן אותם בביתכם ללא חשש ממזיקים. במידה ומייבשים את האבוקדו באופן טבעי בשמש, תהליך הייבוש ייקח מספר חודשים בלבד. 

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך