עץ איירון ווד להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  איירון ווד הוא מונח המשמש מספר סוגים שונים של עצים כבדים וצפופים מהם מייצרים עצים נהדרים להסקה. עצי איירון ווד כוללים את העצים הקשים והעמידים ביותר בעולם. הם עמידים בפני זיהום מחיידקים ופטריות ושומרים על ריח פירותי ולימוני, מה שהופך אותם לעצים פופולריים במיוחד בקרב יצואניות עצים.

  העצים המבוקעים של האיירון ווד אינם גדולים במיוחד ורובם אפילו אינם מצריכים פיצול, דבר המהווה יתרון עצום. עץ איירון ווד ממוצע יהיה בקוטר של 10-15 ס״מ, עץ גדול יהיה בקוטר של 20-25 ס״מ והם גדלים לגובה מקסימלי של 12 מטר.

  YouTube video

  מחיר עץ איירון ווד מבוקע

  המחיר של עץ איירון ווד מבוקע נע בין 900 ל- 1300 ש"ח לקוב. לעיתים ניתן לראות כי העץ משווק במחירים מעט גבוהים יותר, בעיקר בעקבות הביקוש הרב שקיים לעץ ובשל זמינות נמוכה יותר.

  כמו בעצים אחרים גם באיירון ווד המחיר לרוב מתומחר פי קוב (מטר מעוקב). כאשר ניתן לרכוש משטח של 1 קוב או 2 קוב. ככל רוכשים כמות גדולה יותר כך המחיר לקוב הופך לאטרקטיבי יותר.

  אחוזי לחות של עץ איירון ווד

  עצי איירון ווד מייצרים עצי הסקה מצוינים מאחר לאחר ייבוש איכותי. יש להקפיד כי רמת הלחות בעץ תהיה נמוכה מ 18% לפני השימוש. שריפה של עצי איירון ווד עם אחוזי לחות גבוהים יותר יצרו עשן רב בזמן הבעירה ויגרמו לבזבוז של אנרגיה מאחר ורוב אנרגיית החום תבוזבז על ייבוש עודפי המים שנמצאים בעץ.

  YouTube video

  ניתן לבצע ייבוש טבעי באוויר או ייבוש בכבשן. הייבוש הטבעי מדבר על השארת עצי ההסקה בחוץ לייבוש של כשנה ויותר, ואילו הטכניקה השנייה כוללת אפיית עצי הסקה בתנור המכונה כבשן. לעצי הסקה מסוג איירון ווד מיובשים בכבשן יש תכולת לחות נמוכה במיוחד של כ- 10% לחות.

   להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
   073-802-1636

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   איירון ווד טרמו

   טרמו הוא תהליך ייבוש של עץ ההסקה בטמפרטורות גבוהות מהרגיל ולמשך זמן ארוך יותר מאשר ייבוש עץ סטנדרטי. כתוצאה מהתהליך העץ מקבל צבע חום אדמדם, וכמו כן גם נהיה ריחני יותר עם ארומה חזקה. 

   אחד היתרונות של עץ איירון ווד טרמו הוא שבעזרת התהליך העץ נהיה אטום ועמיד לגמרי לגשם ומים. רמת הלחות של עץ איירון ווד טרמו תמיד תהיה בשאיפה לאפס אחוז, כאשר במקסימום העץ אמור להיות עם 5% לחות.

   שריפה של עץ איירון ווד מבוקע

   העץ נשרף באופן נקי, פולט הרבה חום ומותיר גחלים נהדרות, מה שהופך אותו מושלם לבעירה של לילה בלילות החורף הקרים, והוא יכול להחזיק במשך לילה שלם.

   עצי הסקה איירון ווד מבוקעים נשרפים בחום גבוה מאוד, יש להם את התוצאות הטובות ביותר כאשר מערבבים אותם עם סוגי עצי הסקה אחרים כמו מייפל או אלון.

   מכיוון שלתנורים המודרניים יש אפשרויות מתקדמות להגדרה ושליטה בכניסת האוויר, ניתן לשלוט על האש בתוך התנור ולשמור על חום ברמה בטוחה. אך עדיין מומלץ לנקוט במשנה זהירות בזמן העברה של עצי איירון ווד.

   ארומה של עץ איירון ווד

   YouTube video

   משתמשי האיירון ווד מתארים את הארומה והריחות של העץ כפירותיים עם מתיקות קלה. מאחר ורוב העצים הכלולים בקטגוריית האיירון ווד הינם עצי קטניות ופרי שונים הבעירה של העץ מפיצה ריחות לימוניים ופירותיים נעימים.

   בנוסף, עצי האיירון ווד מוסיפים טעם מעושן עדין המעולה לצורך בישול ועישון של מזון, בעיקר בשר. כאשר משתמשים באיירון ווד לעישון בשר, מומלץ לערבב אותו עם עץ קשיח כמו אלון לצורך קבלת ארומה וטעם עשן עז יותר.

   רמות חום של איירון ווד

   עץ איירון ווד יכול להיות קשה להצתה בגלל הסיבים הצפופים והחזקים שלו. אבל ברגע שהוא עולה באש, הוא מעניק חום עז לתקופה ממושכת. סוג עץ זה מושלם לחימום פנימי (קמין, אח, תנורי חימום, בישול וכו') וחיצוני. 

   בסולם דירוג העמידות, האיירון ווד מקבל ציון 1, שהוא הציון הגבוה ביותר בסולם. בשל העמידות הטבעית שלו, בשל חוזקו העץ משמש גם לבנייה של סיפונים, ריצופים, מעקות ומסגרות בתים. כמו כן בזמן הבעירה העץ אינו מייצר גיצים וניצוצות, הוא נשרף בצורה נקייה ללא עשן ומשאיר אחריו פחמים בוהקים ואיכותיים.

   כאשר מייבשים אותו כראוי, עץ האיירון ווד הוא עץ הסקה מצויין. חשוב להקפיד להסיר את הקליפה כדי להקל על הצתת האש. אין צורך להשליך את העלים, ניתן לבצע בהם את השימוש הייחודי של כל אחד מהם. לכל עץ ריח וטעם נהדר שהופך אותו לתוסף טעם וריח. 

    להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
    073-802-1636

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    ייבוש איירון ווד

    באופן כללי ייבוש עצים מתבצע בשני צורות, באופן טבעי או בתוך תנור.

    • ייבוש באוויר– נעשה באוויר הפתוח באופן בלתי מבוקר,קצב ההתייבשות תלוי בתנאי מזג האוויר.
    • ייבוש בתנור–  נעשה באופן מבוקר, כאשר העץ מוכנס לתנור ברמת לחות של 60%-70%. החום מופץ על ידי מאוורר המבצע פיזור אחיד של חום. משך זמן הייבוש לוקח עד 14 יום. כאשר מדובר בעץ קשה זמן הייבוש לוקח זמן רב יותר.

    כשמדובר על ייבוש טבעי, לעץ קשיח לרוב יש מינימום סטנדרטי של לפחות שישה חודשים. אבל בגלל שהאיירון ווד צפוף ודחוס מאוד, זמן הייבוש הטבעי יהיה ארוך יותר. הייבוש יכול להימשך כשנה או יותר, תלוי במזג האוויר ובעובי שבו פיצלתם את העץ. 

    כמובן שניתן להזמין עצים מיובשים בכבשן ישירות מהספקים השונים, היתרון הוא שאין צורך להמתין לייבוש העץ. בנוסף לכך עץ מיובש בכבשן מגיע נקי ממזיקים שונים ובכך גם מאפשר לכם אחסון של העץ בבית ללא חשש.

    עץ איירון ווד הוא עץ מיובא מחו"ל לצורך הסקה, אלו עצים המשגשגים בבתי גידול מדבריים. הם מספקים צל בסביבה החמה והם שייכים למשפחת הקטניות והפירות. כמו פולי סויה, אפונה, אבוקדו ועוד. עצי איירון ווד בדרך כלל מגדלים מספר גזעים, הקליפה אפורה וחלקה אך נעשית סדוקה עם השנים. 

    שמו מגיע מליבת הגזע הדחוסה והצפופה שהוא מייצר. העץ נחשב לאחד מעצי ההסקה הכבדים בעולם. בניגוד לסוגי עץ אחרים, עץ איירון ווד אינו צף בגלל הכובד והצפיפות הגבוהה שלו והוא נשרף בטמפרטורה גבוהה, מה שהופך אותו לעץ אידיאלי לבעירה.

    ריטה פסחוב

    כותבת המאמר: ריטה פסחוב

    אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    עצים להסקה שיכולים לעניין אותך