עץ אורן להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  ההחלטה באיזה סוג של עצי הסקה להשתמש היא החלטה חשובה מאוד, כנראה שעצי ההסקה הולכים לעזור לכם לחמם את הבית בחודשי החורף הקרים או לצורך בישול ועישון של מזון. קיימים סוגים רבים של עצי הסקה בחוץ, אך חלקם יעילים הרבה יותר מאחרים.

  אורן הוא עץ הסקה טוב במידה ואתם מתכוונים להשתמש בו לצורך הדלקת אש, הוא יכול לשמש כמדליק אש נהדר. אבל מאחר ועץ האורן מכיל כמות גבוהה של שרף, כדאי לשקול שנית האם אתם רוצים להשתמש בו כעצי הסקה לתנורים ביתיים ופנימיים. מצד אחד האורן הוא עץ דיי מלוכלך לעבוד איתו, הוא מותיר אפר, עשן ולכלוך רב, אבל מצד שני הוא מריח נהדר.

  מאפייני עץ האורן

  אורן הוא עץ רך, מה שאומר שזהו עץ זול וקל יותר לעבודה לעומת העצים הקשיחים. עץ האורן הוא העץ הנפוץ ביותר בעולם, עצי האורן גדלים בשטחים פתוחים שטופי שמש. האורן הוא עץ ירוק עד בעל מחטים ארוכות וצרות המחוברות יחד לענף.

  קליפת האורן עבה ומחוספסת והיא בדרך כלל בצבע חום אדמדם וצומחת בצורה מלבנית סביב גזע העץ. לחלק מהמינים של עץ האורן יש קליפה מתקלפת שאפשר להוריד בקלות בעזרת האצבעות. למרות שאורך חייהם בהשוואה לעצים אחרים הוא קצר יחסית, קצב גידולם מהיר מאוד.

  מחיר עץ אורן להסקה

  עץ אורן נחשב לעץ ההסקה הנפוץ והזול ביותר בישראל. לרוב עץ אורן נמכר במשטחים של קוב ומעלה. המחיר עץ אורן להסקה נע בין 500  ל- 750 ש״ח לקוב. ככל שרוכשים כמות גדולה יותר כך המחיר לקוב הופך להיות אטרקטיבי יותר.

  לרוב גזעי העצים מגיעים באורך של כ 30- 45 ס״מ. ניתן לרכוש עצים מבוקעים בכל מיני צורות או לא מבוקעים. לפי העדפתכם האישית ובהתאם לצרכים שלכם. רוב הספקים גובים תשלום נפרד עבור משלוח והובלה של המשטחים אל בית הלקוח.

  YouTube video

  הארומה של עץ האורן

  לעץ האורן יש ריח מאוד מיוחד. בעוד שכל סוגי העצים יכולים לשמש כעצי הסקה, חלקם טובים יותר מאחרים. מלבד בדיקה והשוואה של כמות החום המופקת משריפת העץ, חשוב לקחת בחשבון גם את הארומה של העץ. רוב העצים מייצרים ניחוחות פירותיים או אגוזיים.

  לאורן ניחוח נעים שרבים מגדירים אותו כניחוח חגיגי. למרות הארומה הנפלאה שלו, לא מומלץ להשתמש בעץ האורן לבדו לצורך עישון ובישול בשר, מאחר והשרף הרב שנמצא בו יוצר פליטה של עשן רב וכימיקלים מזיקים.

   להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
   073-802-1636

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   בעירת עץ אורן להסקה

   גזע עץ האורן מלא שרף. השרף הנפלט בזמן שריפת עצי האורן יוצר עשן שחור שנדבק לבגדים, לכלים ולפנים התנור והארובה שלכם. העשן הרב שנפלט הוא אחת הסיבות לכך שהשימוש בעצי אורן בלבד אינו אידאלי לצורך הסקה ביתית או הסקה במקומות סגורים.

   חלק מהאנשים בוחרים לשלב אותו יחד עם עצי הסקה קשיחים בכדי להקל על ההדלקה של התנור, אחרים פשוט לא רוצים לוותר על הריח המשגע שהוא מפיץ ומשלבים אותו בתנור כדי להנות מהארומה הנעימה שהוא מפיץ.

   מאחר והאורן נשרף מהר מאוד, אתם עלולים למצוא את עצמכם מזמינים כמויות גדולות לעתים קרובות יותר ממה שהייתם רוצים. לכן, במידה ואתם מתכננים שעות הסקה ארוכות ומרובות מומלץ לשלב את האורן עם עצים קשיחים שיאריכו את זמן הבעירה, יגבירו את כמות החום הנפלט ויעזרו לכם לחסוך כסף.

   YouTube video

   הקפידו על ניקיון הארובה כדי למנוע הצטברות של קריאוזוט וכימיקלים נוספים המצטברים בזמן הבעירה, שריפה של אורן גורמת לפליטה מרובה יותר של כימיקלים מזיקים שעלולים לפגוע גם בחלקי הפנים של התנור.

   ביקוע עץ אורן

   באופן כללי עץ מבוקע מתייבש מהר יותר ונשרף טוב יותר מבולי עץ עגולים וירוקים. בדרך כלל קשה מאוד לפצל את האורן כאשר הוא ירוק באופן ידני. כאשר האורן מיובש היטב הוא מתבקע בקלות. מצד שני במידה ואתם משתמשים במכשור חשמלי או הידראולי אין חשש מפני ביקוע של אורן בכל מצב שהוא. 

   את עצי ההסקה המבוקעים מומלץ לאחסן מחוץ לבית, במחסן עצים מקורה או באזור אחסון ייעודי אחר. יש לאחסן אותם כאשר הם מונחים עם הקליפה כלפי מעלה. קליפת העץ משמשת כחסום טבעי מפני הגשם שעלול להרטיב את העץ שלכם, בכל מקרה בחודשי החורף מומלץ לכסות את העצים בברזנט גדול המאפשר כניסת אוויר לצורך אוורור של העצים. כמו כן הקפידו לא להצמיד את העצים לקיר ולהניח אותם על משטח מוגבה מהקרקע.

   ייבוש עץ אורן להסקה

   מאחר ומדובר בעץ רך וקל יחסית, האורן מתייבש די מהר. קחו בחשבון כי ייבוש איכותי של עץ האורן יעזור לו להישרף מהר יותר, מאחר ומדובר בעץ רך שאינו דחוס זמן הבעירה שלו יהיה קצר, עץ אורן מיובש יבער זמן קצר עוד יותר.

   לאורן מספיק ייבוש טבעי למשך קיץ אחד בלבד על מנת להגיע לרמת אחוזי לחות נמוכה. מומלץ לרכוש מד לחות זול ופשוט לשימוש כדי להבטיח שהעץ המבוקע שלכם אכן מוכן לבעירה.

    להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
    073-802-1636

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    כמובן שניתן גם לרכוש עץ אורן מיובש בכבשן, כך לא תצטרכו לחכות לייבוש מלא של האורן. היתרון בייבוש בכבשן הוא כי החום הגבוה מחטא את העץ מפני מזיקים שונים שעלולים להתחבא בעצים.

    במידה ואתם מייבשים את העצים בעצמכם או מאחסנים כמויות גדולות של עצים מחוץ לבית, חשוב מאוד לבדוק כי אין מזיקים שונים כמו נחשים המתחבאים להם בין גזעי העצים.

    אנרגיית חום של עץ אורן

    מבחינת אנרגיית החום הנפלטת בזמן בעירת האורן, אורן נמצא איפשהו בתחתית הסולם במונחים של ערך קלורי. בערך פי 3 פחות אנרגייה לעומת שריפה של עצים קשיחים.

    כלומר רמת החום הנפלטת בזמן שריפה האורן היא נמוכה ואינה אפקטיבית לצורך חימום ממושך ויעיל של הבית. למרות הערך הקלורי הנמוך שלו אנשים עדיין אוהבים לשרוף אורן כי הוא זול, זמין ופשוט נהדר להדלקה.

    ריטה פסחוב

    כותבת המאמר: ריטה פסחוב

    אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    עצים להסקה שיכולים לעניין אותך