עץ אלון מבוקע להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אם אתם משתמשים בעץ לצורך בישול וחימום הבית בחורף, מומלץ להשתמש בעץ זמין שנשרף ביעילות מקסימלית. עץ האלון הוא מצוין לשימוש כעצי הסקה מכיוון שהוא מייצר הרבה חום, נשרף באופן נקי וזמין במיוחד. אלון ידוע בבעירה ארוכה ואיטית. לאלון מיובש היטב אין מתחרים.

  YouTube video

  מאפייני עץ אלון להסקה

  עץ אלון להסקה הוא עץ המפיק חום רב ונשרף בצורה נקייה. עצי אלון להסקה הם עצים קשיחים ודחוסים אשר מפיקים את החום המרבי ביחס למשקל שלהם. עץ האלון נשרף ללא עשן ואינו יוצר גיצים כאשר הוא מיובש כראוי. ניתן לזהות את עצי האלון להסקה בזכות גזעי העץ הגדולים שלהם.

  קיימים כ 600 מינים של עצי אלון, ביניהם עצים נשירים ועצים ירוקי עד. אך כולם חולקים מספר מאפיינים דומים. בלוטים הם הדרך הקלה ביותר לזהות עץ אלון. אם העץ מייצר בלוטים, זה עץ אלון! ברוב הזנים העלים הם סימטריים וירוקי עד.

  משטח עץ אלון מבוקע

  הקליפה על עצי אלון משתנה בין הזנים, אבל בדרך כלל היא מורכבת מפיסות קליפה קטנות, קשות וקשקשיות. להבדיל מהפיסות הגדולות והמתקלפות של עץ האורן או הקליפה דמוית הטפט על עצי הליבנה. עצי האלון לרוב מגיעים לגדלים גדולים ולגובה של כ 4-9 מטרים, רובם חיים מעל 200 שנה.

  מחיר של אלון מבוקע להסקה

  לרוב עץ אלון נמכר במשטחים של קוב ומעלה. המחיר של עץ אלון מבוקע להסקה נע בין 800  ל- 1,000 ש״ח לקוב. חלק מהספקים מציעים משטחים של 2 קוב ומעלה, במצב זה המחיר לקוב הופך להיות אטרקטיבי ומשתלם יותר. עצי אלון להסקה מגיעים חתוכים (מבוקעים) במידות 30-33 ס״מ אורך, 8-16 ס״מ קוטר.

   להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
   073-802-1636

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   בנוסף, ברוב המקרים להזמנה יתווספו עלויות משלוח המשתנות בהתאם לכמות המוזמנת והמיקום בארץ. חלק מהספקים מציעים משלוח ללא עלות ברכישה של מעל 2 קוב.

   YouTube video

   עץ אלון טרמו

   טרמו הוא תהליך ייבוש של עץ ההסקה בטמפרטורות גבוהות מהרגיל ולמשך זמן ארוך יותר מאשר ייבוש עץ סטנדרטי. כתוצאה מהתהליך העץ מקבל צבע חום אדמדם, וכמו כן גם נהיה ריחני עם ארומה חזקה במיוחד. 

   אחד היתרונות של עץ אלון טרמו הוא שבעזרת התהליך העץ נהיה אטום ועמיד לגמרי לגשם ומים. רמת הלחות של עץ אלון טרמו תמיד תהיה בשאיפה לאפס אחוז, כאשר במקסימום העץ אמור להיות עם 5% לחות.

   הריח של עץ אלון מבוקע להסקה

   באופן כללי כל סוגי העצים יכולים לשמש כעצי הסקה אך חלק טובים יותר מאחרים. מלבד החשיבות של כמות החום המופקת מהעץ, עליכם לקחת בחשבון גם את הארומה של העץ. רוב העצים מייצרים ניחוחות פירותיים, אגוזים או אורניים.

   היתרון של עצי הסקה מעץ אלון הוא הארומה הריחנית שלו. קשה לתאר את הארומה של עצי הסקה מעץ אלון מבוקע מבלי לחוות זאת בעצמכם. לאלון ארומה אדמתית עדינה ונעימה שרוב האנשים מוצאים בה הנאה. כאשר שורפים עצי הסקה מעץ אלון מבוקע, חלק מהחומר האורגני שלו משתחרר לאוויר, וכתוצאה מכך ניחוח ריחני ממלא את החלל שמסביב.

   חלק מהאנשים, משתמשים במיוחד בעצי הסקה מעץ אלון בגלל הארומה הריחנית שלו. למרות שהריח של האלון מוגדר כריח מעט חמוץ, הריח שלו מאוד מיוחד ודווקא נעים למרבית האנשים.

   ייבוש עץ אלון 

   באופן כללי ייבוש עצים מתבצע בשני צורות, באופן טבעי או בתוך תנור.

   • ייבוש באוויר– נעשה באוויר הפתוח באופן בלתי מבוקר,קצב ההתייבשות תלוי בתנאי מזג האוויר.
   • ייבוש בתנור–  נעשה באופן מבוקר, כאשר העץ מוכנס לתנור ברמת לחות של 60%-70%. החום מופץ על ידי מאוורר המבצע פיזור אחיד של חום. משך זמן הייבוש לוקח עד 14 יום. כאשר מדובר בעץ קשה זמן הייבוש לוקח זמן רב יותר.

   ייבוש אלון באופן טבעי אלון לוקח זמן רב יחסית, ככל שתבקעו אותו מוקדם יותר, כך יהיו לכם עצי הסקה טובים יותר. עצי אלון מבוקעים טובים להסקה לאחר כשנתיים של ייבוש, אבל אם אתם יכולים לחכות יותר, זה יהיה אפילו טוב יותר עבורכם! 

   על מנת לנצל את האנרגיה המרבית מהעץ שלכם, על העץ להיות מיובש היטב. ייבוש טוב הוא עץ שבו תכולת הלחות היא פחות מ 20%. ניתן לרכוש מודד לחות בסיסי שיעזור לכם להבין האם העץ שלכם מוכן להיכנס לתנור.

   שריפה של עץ ירוק מפחיתה באופן משמעותי את כמות החום המופקת. כאשר עץ ירוק בוער האנרגיה המופקת משמשת לצורך אידוי של המים שבתוך העץ ובכך היא אינה מנוצלת למטרה שלכם.

   YouTube video

   אחוזי לחות בעץ אלון מבוקע

   סיבה נוספת שעצי אלון הם עצי הסקה מצוינים היא כי יש בהם תכולת לחות נמוכה יחסית באופן טבעי. אלונים אינם שומרים על לחות כמו עצים רכים. קל יותר לייבש עצי אלון לעומת עצים רכים כמו עץ האורן.

   ניתן להפחית עוד יותר את אחוזי הלחות של עצי האלון המבוקע באמצעות ייבוש. ניתן לבצע ייבוש טבעי באוויר או ייבוש בכבשן. הראשון מדבר על השארת עצי ההסקה בחוץ לייבוש של כשישה חודשים ויותר, ואילו הטכניקה השנייה כוללת אפיית עצי הסקה בתנור המכונה כבשן. לעצי הסקה מעץ אלון מיובשים בכבשן יש תכולת לחות נמוכה במיוחד, המכילה רק מחצית מהלחות שבעץ אלון מיובש באוויר.

    להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
    073-802-1636

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    שריפה של עץ אלון מבוקע

    אלון מבוקע נשרף בצורה איטית ונקייה, זאת בתנאי שהוא מיובש היטב. שריפתו מפיקה חום רב כמעט ללא עשן והוא יכול להחזיק במשך לילה שלם. אם עצי ההסקה לא נשרפים לגמרי, הם משחררים חומר בצורה של עשן שחור, עשן שחור הוא התוצאה של תהליך בעירה לא שלם.

    לעצים רכים למשל, יש תהליך בעירה לא יעיל. יש להם תכולת שרף ולחות גבוהה, שני אלו מעכבים את תהליך הבעירה. עצי אלון, לעומת זאת, מכילים רמות נמוכות של שרף ולחות. לכן לעצי אלון מבוקעים יש תהליך בעירה שלם יותר המתבטא בחום גדול יותר ופחות עשן שחור.

    שריפת עצי אלון ירוקים תגרום להצטברות רבה של עשן ושל כימיקלים מזיקים וזמן הבעירה יהיה קצר משמעותית. הערך הקלורי של עץ אלון הוא גבוה במיוחד, מאחר ומדובר בעץ כבד ודחוס כמות האנרגיה המופקת משריפה של האלון היא כ 800-900 קק״ל.

    ביקוע עץ אלון להסקה

    YouTube video

    אלון ירוק הוא עץ הסקה כבד ומוצק, אבל ככל שתקדימו לבקע את האלון שלכם ולהתחיל בתהליך הייבוש, כך יהיו לכם עצי הסקה טובים ואיכותיים יותר. ניסיון לייבש את גזעי העץ בשלמותם לא ייצלח, מאחר והאלון נוטה להישאר רטוב גם אם הקליפה הוסרה. בעוד שאלון אדום מתבקע טוב יותר מהאלון הלבן, כל סוגי האלון יאפשרו לכם לבצע את העבודה בקלות יחסית.

    אחת הסיבות הרבות לכך שעץ אלון מבוקע אידיאלי לעצי הסקה היא בגלל שקל לפצל אותו. אמנם ישנם מאות מינים, אבל לכל עצי האלון יש סיבי עץ ישרים שמקלים על הביקוע. העץ מחולק בדרך כלל לחצאים או לרבעים כדי לשפר את הביצועים שלו כעצי הסקה. הפיצול מפחית את כמות הקליפה על פני בולי העץ כך שקל יותר להדליק ולצרוב אותם בצורה נקייה יותר.

    למרבה הצער, חלק מהעצים קשים לפיצול מכיוון שהם מכילים סיבים לא סדירים. אם לעץ יש סיבים משתלבים, ייתכן שהוא לא יתפצל באופן שווה. החדשות הטובות הן שעצי אלון אינם סובלים מהבעיה הזו. יש להם סיבים ישרים המאפשר פיצול מהיר וקל. ניתן לבקע עץ אלון באופן ידני באמצעות גרזן או בצורה באמצעות מכשור.

    ריטה פסחוב

    כותבת המאמר: ריטה פסחוב

    אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    עצים להסקה שיכולים לעניין אותך