דף הביתסוגי עצים להסקהבריק עץ להסקה

בריק עץ להסקה

  לקבלת הצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים:


  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש באתר.

  בריק עץ הוא חלופה מצוינת, או תוספת לעצי הסקה. לבני העץ מיוצרות על ידי דחיסה צפופה של סיבי עץ ללא קליפות לצורה אחידה. בתחילת התהליך סיבי העץ מיובשים בכבשן כורמת הלחות בעץ הופכת לנמוכה מ-10%.

  גלילי עץ להסקה

  בריק עץ, הידוע גם בתור לבנה או גליל עץ דחוס. מעניק את אותו חום נעים ואווירה עליזה מתנור ההסקה שלכם, אך בתוספת בונוס ירוק.

  הבריקים עשויים משבבי עץ ונסורת מיובשים בכבשן דחוסים במיוחד, ניתן לשרוף את הבריקים בעצמם או יחד עם גזעי עצים לצורך הפקת חום נקי ועמיד לאורך זמן – במחיר טוב יותר משימוש בגזעי עצים בלבד.

  חסכון כספי – בריקים של עץ בוערים זמן ארוך יותר מגזעי עץ, מה שאומר שאתם מקבלים יותר חום ויותר זמן בעירה עבור הכסף שלכם

  חיסכון במקום – משטח אחד של בריקים מספק את אותו החום כמו משטח עץ – אבל תופס רק כשליש מהשטח.

  שמירה על הגב – לא צריך לגרור, לחתוך ולערום גזעי עצים, הבריקים מגיעים במשטחים מסודרים מראש.

  שמירה על הסביבה – בריקים של עץ עשויים משברי עץ ונסורת נקיים וממוחזרים, והם מייצרים פחות פליטות פחמן ואינם פולטים קריאוזוט וכימיקלים מזיקים אחרים.

  עץ דחוס להסקה בחום גבוה

  השימוש בבריקים מעץ צפופים דורש זהירות ומתינות. מומלץ מאוד לא להעמיס יותר משלושה בו-זמנית ביחידות הסקה ביתיות. הבריקים פולטים חום גבוה מאוד שנשאר לאורך זמן, הם מתאימים במיוחד לקמין.

  כאשר הם משמשים לחימום, מומלץ לא להשתמש בבריקי עץ אקולוגיים בתנורי ברזל יצוק כדי למנוע הלם תרמי. עומס חום יכול להרוס את תנורי ההסקה לחלוטין. ניתן להשתמש במדחומים ייעודים לתנורי הסקה על מנת לשמור על טמפרטורה מבוקרת.

  היתרונות בשימוש של בריקים להסקה

  נוחות

  גזעי עצים בדרך נשלחים אליכם במשלוח גדול לפתח ביתכם, לאחר מכן אתם צריכים להזיז, לגרור ולאחסן אותם למקום המתאים. מאמץ רב מושקע יותר אם אתם בוחרים גם לייבש את גזעי העץ בעצמכם לפני השימוש. מבחינת החום, הביומסה של פאונד 1 של בריקים שווה ל1.7 פאונד של גזעי עצים. כלומר שימוש בבריקים חוסך לכם ב70% יותר מקום עבור אותה כמות דלק שנוצרת בתהליך הבעירה.

  ניקיון

  לא רק שבריקים ידידותיים ונקיים יותר מבחינה סביבתית, אלא גם מבחינת הניקיון בבית שלכם. הבריקים הם לבני עץ ללא קליפות וללא חרקים. שבבי עץ ונסורת הם המרכיבים היחידים בלבנים המיובשות בכבשן, מה שאומר שאין סיכוי לשום חרק לשרוד ולהקים בהן בתים. עצי ההסקה לעומת זאת, יכולים להכניס לביתכם מגוון חרקים כמו צרעות, נמלים וחיפושיות. 

  עקביות

  אפילו עם בולי העץ היקרים ביותר אשר מיובשים בכבשן או באופן טבעי, זמן הבעירה ותפוקת החום יכולים להשתנות בהתאם לגודל הגזעים וסוג העץ. בריקי העץ הם לבנים דחוסות, מיובשות ולחוצות בתבנית, מה שיוצר צורה אחידה באותו הגודל עבור כולם. בעוד שלגזעי עץ יש משתנים רבים שיש לקחת בחשבון (מיובש לעומת לא מיובש, סוג עץ, גודל, מיובש בכבשן לעומת לא מיובש בכבשן וכו') כך שרמת האנרגיה המופקת.

   יכולה להיות לא עקבית. בנוסף, על מנת לבעור כראוי, עץ צריך להיות עם 15%- 20% אחוזי לחות. כדי להגיע לרמת לחות זו, יהיה צורך לפחות בקיץ שלם של אחסון נאות כדי לעזור להם להתייבש.

  מעבר לעובדה שהבריקים מספקים אנרגיה רבה יותר מבולי עץ, הם מגיעים מוכנים וארוזים כאשר אחוזי הלחות בהם עומדת על פחות מ 10%.

  יעילות

  הבריקים נועדו לשחרר כמה שיותר חום כאשר הם נשרפים. בזמן שריפה, האנרגיה משתחררת כחום ואור. בהשוואה לבולי עץ, הבריקים משחררים הרבה יותר מהאנרגיה שלהם כחום לעומת אור, מה שממקסם את התפוקה שלהם.

  בולי עץ יוצרים לפעמים להבות גדולות ובהירות יותר, אך האנרגיה המשמשת לייצור הלהבות הבהירות הללו מתבזבזת כשמדובר באנרגיית חום. אנשים רבים מופתעים לגלות כמה חום מופק מלבנים בוערות למרות שהם לא רואים את הלהבות הגדולות שהם רגילים לראות בשריפה של גזעי עץ.

  באופן כללי בריקים להסקה קלים יותר לתפעול, ידידותיים לסביבה, ללא אפר וכימיקלים וחרקים, בטיחותיים, בעלי תפוקת חום טובה, בעלי רמת לחות נמוכה באופן עקבי, והם יעילים ביותר.

  כיצד להשתמש בבריקים להסקה

  הבערת הבריקים לבדם

  ניתן להבעיר את הבריקים לבד, ראשית כדאי ליצור מאין אוהל טיפי קטן העשוי משלושה בריקים ולהבעיר אותם על ידי עיתון מקומט מתחת. לאחר הדלקת הלבנים הראשונות, עורמים לבנים בפירמידה קטנה מלפנים, דוחפים את הטיפי לכיוון החלק האחורי של הכיריים. שיטה זו מאפשרת אש יציבה איטית מקדימה, מבלי לגמור את כל האספקה בפעם אחת.

  הבערת בריקים עם גזעי עצים

  שיטת שימוש נוספת היא שילוב של בריקים עם בולי עץ. יצירה של מגדל קטן העשוי מכ- 5 בריקים עומדים ולהעביר אותם, כאשר מעליהם עורמים גזעי עץ. זמן הבעירה מתארך משמעותית והצורך להוסיף עצים נוספים פוחת בכמחצית מהזמן הדרוש שבו משתמשים בגזעי עצים בלבד.

  עץ אקולוגי להסקה

  הבריקים הם עץ אקולוגי צפוף עם סגולות רבות, במיוחד מכיוון שהם אינם מכילים פרפין או תוספים כימיים אחרים. כך שגם כמויות העשן ופליטת ריחות שריפה קטנה משמעותית ומתחשבת יותר לסובבים, יש האומרים שזהו עץ להסקה ללא ריח וללא עשן כלל.

  מבחינה פרקטית יש להם יתרון בכך שהם נמכרים בכמויות קטנות ובכמויות גדולות, בגדלים ומארזים המאפשרים אחסון נקי. הם אינם מייצרים בעיות של חרקים או לחות ותופסים הרבה פחות מקום מבולי העץ המסורתיים.

  מבחינה סביבתית, הם עשויים משאריות עץ ונסורת המצטברים במפעלי ייצור. כמו כן, שריפתם בתנורים ייעודיים ומפוקחים מייצרת עד 58% פחות חלקיקים מזיקים לעומת שריפת עץ טבעי.

  היעילות האנרגטית שלהם טובה ב-20% עד 35% מזו של עץ טבעי. מאחר שכמו הלחות בהם נמוכה עד פי ארבעה מבעצי חימום רגילים, שריפתם מייצרת הרבה יותר חום.

  באופן כללי, לבריקים לוקח מעט מאוד זמן לייצר גחלים, המספקים כמעט שלושה רבעים מהחום שנוצר בשריפה. פעמים רבות אנשים מרגישים צורך להוסיף בולי עץ נוספים כאשר הם לא רואים להבות. מה שקורה אז הוא שמצע הגחלים מתעבה מהר יותר מכפי שיכולה להתרחש העברת החום, ותנור ההסקה עלול להתחמם יתר על המידה.

  לכן חשוב מאוד לבדוק האם הקמין, או תנור ההסקה שלכם מתאים לשימוש בבריקים צפופים היוצרים אנרגיית חום גבוהה במיוחד.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך