עץ אקליפטוס להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עץ האקליפטוס הוא בחירה מצויינת לשימוש בתור עצי הסקה. עץ האקליפטוס מייצר חום גבוה בדומה לעוצמת החום שמייצר עץ האלון והוא משאיר אחריו מצע עשיר של גחלים לוהטות.

  עצי הסקה אקליפטוסים ידועים כעצים המפיקים חום גבוהה מאוד וזמן הבעירה שלהם ארוך במיוחד, יחד עם זאת השמנים בעץ מסוגלים ליצור להבה חזקה במיוחד. הקפידו כי תנור ההסקה שלכם מסוגל לעמוד בחום גבוה וזמן בעירה ממשוך.

  במידה ומעוניינים להפחית את רמת החום אשר האקליפטוס מייצר בקמין, מומלץ לשלב אותו עם סוגי עץ אחרים אשר ידועים בעוצמת בעירה נמוכה יותר ובזמן בעירה קצר יותר.

  YouTube video

  מחיר של עץ אקליפטוס להסקה

  המחיר של קוב עצי אקליפטוס להסקה נעה בין 900 ל- 1200 ש"ח. כאשר ככל שתזמינו כמות גדולה יותר של עצים כך המחיר לקוב יהיה אטרקטיבי יותר. חלק מהספקים בוחרים לשווק עצים לפי משקל, לרוב המשקל ההתחלתי הוא טון, כאשר בטון אחד של עצים יש בממוצע כ 2 קוב עצים.

   להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
   073-802-1636

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   עץ אקליפטוס להסקה הוא בין הסוגים האטרקטיביים יותר של עצי ההסקה הקשיחים, רכישת עץ אקליפטוס היא בהחלט עסקה משתלמת. מאחר ועץ האקליפטוס כמו עצים דחוסים נוספים שומר על משך בעירה וחום גבוה במיוחד, יש צורך בשימוש מועט יותר בעצים, התחלופה של עצי ההסקה בתנור נמוכה יותר ולכן בסופו של דבר מקבלים תוצאות טובות יותר בשימוש מועט יותר בעצי הסקה.

   זמינות של עצי האקליפטוס בישראל היא יחסית גבוהה, דבר העלול שלעיתים משפיע על המחיר ומוזיל אותו בהשוואה לעצים מיובאים בעלי מאפיינים דומים. מומלץ להזמין בחודשי הקיץ כמות גדולה לקראת החורף. 

   YouTube video

   מידות עצי אקליפטוס להסקה

   לרוב עצי אקליפטוס להסקה משווקים במשטחים של 1 קוב או 2 קוב ומעלה. קוטרם של הבולים הוא בין 8 ל- 16 ס״מ ואורכם נע בין 25 ל- 30 ס״מ. 

   חלק מהספקים מאפשרים לרכוש גם שקים בגדלים שונים של בולי עץ, זהו פתרון המתאים בעיקר לאנשים הממעיטים בשימוש או שמעוניינים לרכוש עצי הסקה מעץ אקליפטוס כתוספת לעצי הסקה אחרים.

   עץ אקליפטוס להסקה
   עץ אקליפטוס להסקה

   מאפייני עץ האקליפטוס

   קיימים בעולם למעלה מ-700 זנים של עצי אקליפטוס, כאשר רובם גדלים באוסטרליה. השימוש בעץ האקליפטוס כדלק לחימום והסקה קיים מהתקופה הפרהיסטורית. בעקבות צמיחתו המהירה, עץ האקליפטוס הפך להיות למקור חימום זמין ומבוקש מאוד.

   עץ אקליפטוס להסקה

   לאחר הכריתה העץ מתכווץ בכ-15% בעקבות איבוד מים מהיר. בעוד שבעץ אקליפטוס טרי יש אחוזי מים גבוהים שאינם מתאימים לבעירה, ברגע שהעץ עובר תהליך ייבוש כראוי אחוזי המים בו מופחתים לכמות האופטימלית (מתחת ל15%) ובכך הופכים אותו לעץ מצויין לבעירה. 

   אחד הדברים הטובים ביותר בעץ האקליפטוס הוא היעדר שרף. ישנם זנים מסוימים של העץ שאין להם שרף כלל, בעוד שבזנים אחרים קיים שרף בכמות קטנה מאוד. כך שששריפת האקליפטוס היא נקייה מאוד.

    להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
    073-802-1636

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    בעירת עץ האקליפטוס

    עץ אקליפטוס הוא עץ קשיח במיוחד, הוא נשרף באופן דומה לעץ הפקאן או האלון. יש לו להבה גדולה ויפה והוא בוער בצורה נקיה עם מעט אפר ועשן. הדחיסות של העץ יוצרת זמן בעירה ארוך וכמות חום גבוהה. עץ האקליפטוס מאפשר לשמור על טמפרטורת חום גבוהה לאורך זמן ללא צורך בהוספת עצים נוספים.

    שריפתו של העץ יוצרת גחלים יפים ובוהקים שממשיכים להפיץ חום רב, התנור נותר נקי ללא הצטברות של כימיקלים ולכלוך מיותר. מאחר ואין בעץ מוהל כלל או בכמות מזערית ממש (בחלק מהזנים) התנור נותר נקי לאחר השריפה. חשוב להקפיד להשתמש בעצי הסקה מיובשים היטב בעלי אחוזי לחות נמוכה מ- 20% ולקבלת תוצאות אופטימליות אף פחות מ- 15%.

    ארומה של עץ אקליפטוס

    עץ האקליפטוס הוא ריחני להפליא עם ארומה מתוקה ומרפאת. אנשים שאוהבים את הריחות המתפשטים בזמן הבישול או החימום של הבית יאהבו מאוד את ריחו המיוחד והמתקתק של עץ האקליפטוס. לעומת זאת אנשים שמעדיפים לבחור בעצים ללא ריח או עם ריחות ניטרליים, יתקשו להתחבר לריחו של עץ האקליפטוס למרות כל היתרונות הטמונים בו.

    ערך קלורי של עץ אקליפטוס

    מכיוון שיש כל כך הרבה סוגים של אקליפטוס, קשה לומר בדיוק מהו הערך הקלורי בזמן השימוש בו כעץ הסקה. חלק טוענים כי מדובר ב 34.5 BTU, בעוד שאחרים אומרים שזה הרבה יותר גבוה. באופן כללי ניתן בהחלט להשוות בין אקליפטוס לאלון, שנחשב לאחד העצים הטובים ביותר לשימוש כעץ הסקה.

    ריטה פסחוב בוחנת עצי אקליפטוס להסקה

    ייבוש עץ אקליפטוס

    לעץ האקליפטוס אחוזי לחות גבוהים יחסית ובנוסף קיים גם שמן בעץ. לכן, ייבוש עצי ההאקליפטוס לוקח זמן. לרוב, נדרשים מינימום של 18 חודשים כדי לייבש את העץ כראוי. לעיתים זה יכול גם לקחת שנתיים, תלוי בצורת הייבוש ובמזג האוויר. באופן אידיאלי, על מנת שיהיה ניתן להשתמש בעץ כעץ הסקה אחוזי הלחות צריכים להיות עם אחוזי לחות מתחת ל-20%.

    אקליפטוס מייובש יוצר עצי הסקה מצוינים, אבל אקליפטוס ירוק הוא אחד הדברים הגרועים ביותר שאפשר לשרוף. מכיוון ששילוב של שמן ומים יוצרים כמויות גדולות מאוד של עשן. מומלץ לבדור בעזרת מד לחות ייעודי את אחוזי הלחות של עץ האקליפטוס טרם הכנסתם לקמין או לתנור.

    ריטה פסחוב

    כותבת המאמר: ריטה פסחוב

    אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    עצים להסקה שיכולים לעניין אותך