עץ ברוש להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  כשמדובר בעצי הסקה, עץ הברוש נחשב לבינוני למדי. כמו רוב העצים הרכים, הוא נשרף די מהר ומספק מעט ערך קלורי נמוך. השרף הרב שנמצא בגזע יוצר עשן משמעותי ואנרגיית חום רבה משמשת לצורך אידוי לחות. לכן, עץ ברוש ​​עשוי לשמש בצורה הטובה ביותר לצורך הבערת מדורה חיצונית אך לא באח ביתית.

  מחיר עץ ברוש להסקה

  עץ הברוש נחשב לעץ זמין ולא איכותי במיוחד, לכן מחירו זול ביחס לעצים אחרים. המחיר לקוב עץ ברוש להסקה נע בין 400 ל- 550 ש״ח. 

  ככל שתזמינו כמות גדולה יותר של גזעים כך המחיר לקוב יהיה אטרקטיבי יותר, בנוסף יש לקחת בחשבון תוספת של עלויות משלוח שלרוב ינועו בין 300 ל- 500 ש״ח תלוי בכמות המוזמנת ובאזור המשלוח בארץ.

  חשוב לדעת כי למרות מחירו הנמוך השימוש בעצי ברוש בלבד לצורך הסקה אינו חסכוני כלל, מאחר וכמות החום נמוכה וזמן הבעירה קצר תצטרכו להשתמש בכמות גדולה של עצים להסקה על מנת לספק את כמות החום הרצוייה. מומלץ לשלב את עצי הברוש עם עצים קשים אחרים.

  ייבוש עץ ברוש

  כמו עצים אחרים, יש לייבש את הברוש ​​לפני השימוש לצורך קבלת תוצאות טובות. יש לבקע את העץ ולהניח אותו על משטח במרחק של כמה סנטימטרים מהקרקע לא צמוד לקיר כאשר הגזעים מכוסים בברזנט עם פתח אוורור. תהליך הייבוש עשוי להימשך שישה חודשים עד שנה תלוי עד כמה עץ הברוש היה רטוב בזמן הכריתה. עצי הסקה מיובשים היטב נוטים להחוויר בצבע, קליפתם מתקלפת ונסדקת. שיטה נוספת לבדוק כי העצים אכן מיובשים היא לדפוק שני גזעים זה בזה, במידה ונשמע צליל נקישה מהדהד העצים מיובשים.

  עץ מיובש הוא עץ בו אחוזי הלחות נמוכים מ20%, מומלץ להצטייד במד לחות פשוט על מנת למדוד את אחוזי הלחות בעץ טרם השימוש, שריפת עץ ירוק תגרום לפליטת עשן רב ולאנרגיית חום נמוכה.

  ייבוש הברוש באופן טבעי בחוץ לוקח מספר חודשים בלבד, לרוב מספיק קיץ אחד על מנת לייבש את העץ כראוי, כמו כן ניתן לרכוש גזעי עצים מיובשים בכבשן ומוכנים לשימוש היישר מהספקים השונים. היתרון בעצים מיובשים הם אחוזי לחות נמוכים וגזעים נקיים מחרקים ומזיקים אחרים.

  הארומה של עץ הברוש

  ניתן לתאר את הארומה של עץ הברוש ​​כרעננה, מתמשכת, מזכירה בניחוח את עץ האורן. בעקבות הכמות הגבוהה של השרף הארומה מעט מעושנת עם תת ניחוח מתוק ובלסמי. הריח מאוד מזכיר סביבת יער וטבע והוא מעניק אווירה מרגיעה ומרעננת.

  בעירה של עץ ברוש

  עץ הברוש הוא עץ רך מיוחד, הערך הקלורי שלו נמוך מאוד. כלומר, הוא בוער לפרק זמן קצר ופולט מעט חום. כמו כן כמות השרף הגבוהה שקיימת בגזע העץ גורמת לפליטת עשן מרובה בשמן השריפה, חלקיקי העשן מכילים כימיקלים מזיקים המצטברים בתנור ההסקה ובארובה.

  במידה ואתם בוחרים להשתמש בעץ הברוש הוא דווקא יכול לשמש אתכם כמדליק אש מעולה, מאחר וההדלקה שלו מאוד קלה לעומת הדלקה של עצים קשים, כמו כן רבים אוהבים את הניחוח העדין והמיוחד שהוא מפיץ, לכן הוא מתאים לעישון ובישול של מזון שאינם דורשים טמפרטורות גבוהות או כתוספת ארומה בשילוב עם עצים קשים. אך קחו בחשבון כי הבעירה שלו היא אינה נקייה והוא משאיר אחריו אפר ועשן רבים שיידרשו מכם ניקוי של התנור לפני השימוש הבא. 

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך