עץ תאנה להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עץ התאנה הוא עץ די מאתגר לתחזוקה. בניגוד לעצים אחרים, עץ התאנה הוא יותר כמו שיח גדול. אם הוא גדל מדי, צריך לגזום אותו. אבל אחרי קצת גיזום וחיתוך, יהיו טונות של ענפים קטנים, זרדים והר של עלים. 

  יש לזרוק את עלי התאנה מיד בשל הנטייה שלהם לגירוי העור. השרף שלו עלול לגרום לגירוי במגע. אבל האם ניתן להשתמש בענפים ובזרדים הקטנים מהגזם כעצי הסקה טובים בישול או למדורה? בתור עץ קשה, האם אפשר לייבש עץ תאנה ולהשתמש?

  חלק מהאנשים מזהירים מפני שימוש בעצי תאנה כעצי הסקה. בשל הענפים והעלים המלוחים שלו, רוב האנשים נוטים לזרוק אותם. עם זאת, שריפת עץ התאנה היא בסדר כל עוד מסירים את העלים והעץ מיובש כראוי. למעשה, כמה טבחים מנוסים משתמשים בעץ תאנה במעשנת כדי להוסיף מעט ארומה מתוקה לאוכל.

  שריפת עץ תאנה 

  כעץ פרי, עץ תאנה נחשב לעץ קשיח. עצים קשיחים כמו האלון והיקורי שמועדפים לשימוש בשל הרכב העץ הצפוף שלהם. עצים קשים בדרך כלל נשרפים לאט ויכולים לשמור על חום לתקופה ממושכת. זו הסיבה מדוע העצים הללו נהדרים להסקה.

  עם זאת, זה לא המקרה עבור עץ תאנה. התאנה מצמיחה ענפים דקים וסבוכים בהשוואה לעצי פרי אחרים. בעיקרון, לא ניתן לקצוץ אותם, לערום אותם, וליבש אותם באותו אופן כמו אלון או היקורי. במקום זאת, לאחר שתסירו את העלים, תוכל לחתוך את העץ ולאחסן אותו בקלות.

  בשל צפיפותו הפחותה, עץ התאנים נשרף באופן חם ומהיר. למעשה, לא ניתן לשמור על חום מבלי להשליך את כל המלאי עצים למדורה. ובגלל הלטקס הלבן שנשמר בגבעולים, צריך לייבש את העץ לתקופה ארוכה יחסית כדי שיתייבש לחלוטין.

  שריפת עץ לא מיובש היא רעיון רע, במיוחד עבור עץ כמו עץ ​​התאנה. השרף בעץ תאנה יכול להשפיע על אנשים מסוימים וליצור פריחה וגרד. לאחר ייבוש נכון, ניתן להשתמש בעץ תאנה לצורך הדלקה או בתור עצי הסקה.

  הארומה של עץ תאנה

  עץ התאנה הוא ללא ספק אחד העצים הארומטיים ביותר לעישון. מספיק רק מעט ממנו כדי להוסיף ריח נהדר לאוויר. שפים ברחבי העולם אוהבים את הריח של עץ התאנים בגלל הארומה המתוקה והפרחונית המובהקת שלו.

  במקרים מסוימים, העץ יכול גם להוסיף מעט ריח של תבלינים וקינמון לבשר. מומלץ תחילה לנסות את העץ על מנות פשוטות כמו עוף.

  הארומה הנוספת עובדת היטב על בשרים ופירות ים. רק וודאו שלפני שימוש בעצי תאנה למאכל, השרף מיובש לחלוטין, ושלא יהיו עלים מעורבבים יחד עם עצי ההסקה.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך