דף הביתמאמריםהאם עץ להסקה נקי ועבר חיטוי?

האם עץ להסקה נקי ועבר חיטוי?

  להצעת מחיר על עץ להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-1400

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  החוק בישראל דורש כי כל עץ או משטח עץ שאינו מעובד שמגיע בייבוא לארץ יעבור חיטוי. הסיבה לכך היא שעצים רבים המגיעים ממדינות זרות יכולים להיות נגועים בחרקים ומזיקים למיניהם, חרקים אלו עלולים להתפשט בארץ וליצור נזקים רבים. 

  בין המזיקים הנפוצים הם הטרמיטים וסוגים שונים של תולעים, חרקים אלו עלולים לגרום לנזקים כבדים מאוד לבתים ולסביבה הקרובה.

  סוגים של חיטוי עצי הסקה

  באופן כללי קיימים שני סוגים של חיטוי עצי הסקה

  1. איוד בגז מתיל ברומיד – טיפול האורך 24 שעות
  2. טיפול בחום – טיפול בחום של לפחות 56 מעלות צלזיוס למשך כחצי שעה. 

  כל עץ מיובא נבדק בעמילות המכס האם הוא עומד בתקנים הישראליים בנוגע לעץ מיובא. עצים שאינם מגיעים מחוטאים נדרשים לעבור חיטוי כבר בנמל, במידה והעץ נדרש לעבור חיטוי בכניסתו לארץ החיטוי יתבצע על ידי אידוי בגז מתיל ברומיד.

  גז זה ידוע כגז הפוגע מאוד בשכבת האוזון והוא אף נאסר לשימוש במדינות אירופה, לכן עצים מיובאים מאירופה העומדים בתקנים הבינלאומיים בהכרח יעברו חיטוי בחום.

  דגשים לגבי רכישת עץ להסקה

  עץ אלון מבוקע

  עצים הנועדו להסקה, משמשים אותנו לצורך חימום הבית ואף לעישון מזון. חשוב מאוד להקפיד לא לרכוש עצים אשר חוטאו בצורה כימית. מאחר ועצים אלו יפלטו גזים וחומרים רעילים בעת שריפתם. גזים אלו יפלטו בבית או יספגו במזון ויפגעו בבריאות בני האדם בסביבתו.

  עצי הסקה העומדים בתקנות משרד החקלאות הינם עצים אשר יובשו וחוטאו בתנורים ייעודיים. מאחר ומשרד החקלאות פועל לצמצם את השימוש בגז המתיל. תוכלו להיות בטוחים כי העצים נקיים לחלוטין ממזיקים, בעלי אחוזי לחות נמוכים מאוד ואינם מזיקים לבריאותכם.

  עץ הסקה מיובא

  יבואנים אשר מייבאים ארצה עצים ללא רשיונות וללא אישורים של משרד החקלאות בעיקר ממדינות אשר לא מקפידות על עמידה בתקנה הבינלאומית 15 ISPM, מסכנים את לקוחותיהם ואת גידולי החקלאות בארץ. 

  ברוב המקרים, היבואן מחויב באידוי העצים על ידי גז מתיל ברומיד טרם שחרור העצים מהנמל, דבר אשר יפגע בבריאותם של המשתמשים בעצי הסקה אלו. במקרים אחרים קיים חשש מחדירה של מזיקים והתפשטותם בשטחי החקלאות בארץ.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך