כמה זה קוב עץ להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קוב היא יחידת נפח למדידת עצי הסקה מוערמים. קוב שקול בדרך כלל לערימה בגודל 4 × 4 × 8 רגל (128 רגל מעוקב), והחלוקה העיקרית שלו היא לגודל 4 × 4 × 1 רגל. קוב סטנדרטי מורכב ממקלות או חתיכות באורך 1 מטר הנערמים במשטח בגודל 4 × 8 רגל.

  כמות העצים בקוב יכולה להשתנות מספק לספק מכיוון שעץ נחתך בדרך כלל באורכים שונים, ערימה לא אחידה גורמת להרבה חלל ריק. זה יכול לבלבל את הקונים, במיוחד אם רוצים להשוות מחירי קוב בין ספקים שונים.

  כמות העץ השימושית שקוב מכיל למעשה משתנה מאוד, בהתאם לגורמים כגון סוג העץ, גודל ואופן סידור החתיכות וכמות הקליפה הקיימת. עץ בגובה של 12 מטר ובהיקף של 2 מטר יכיל קוב עץ אחד.

  איך לדעת כמה באמת מוכרים לך?

  מקומות מסוימים שמוכרים עצים להסקה עשויים לפרסם קוב עץ בעוד שהם מוכרים לך רק חלק מקוב. זה קורה לפעמים כאשר מציעים לכם מה שנקרא קוב פנים. כמו קוב שלם של עצי הסקה, קוב פנים זהה בגודלו לקוב מלא אך מידות העומק שלהם עשויות להשתנות.

  לרוב קוב פנים הוא כשליש מהעומק של קוב מלא, המשמעות היא שקוב פנים טיפוסי יכיל רק שליש מכמות העץ שיש בקוב מלא. 

  דרך אחת לדעת אם אתה מסתכלים על קוב עץ מלא היא לספור כמה שורות עץ מוערמות יחד. בולים של עצי הסקה נחתכים לרוב באורך 16 אינץ', כך שערימה של עצי הסקה המכילה שלוש שורות של בולי עץ בגודל 16 אינץ' (16 אינץ' x 3 = 48 אינץ') צפויה להיות קוב מלא. כל עוד הערימה עדיין בגובה של 4×8  אינץ׳ אורך.

  כמה עולה קוב עץ?

  עלויות קוב עץ משתנות בהתאם לספק, לסוג העץ, מצב העץ וגורמים נוספים. באופן כללי אתם צפויים לשלם בין 700 -900 ש״ח עבור קוב של עץ קשה מבוקע ומיובש.

  למרות שזוהי העלות הממוצעת, צרכנים רבים יכולים לצפות לשלם יותר, במיוחד בחורף. מאחר ובתקופה זו הביקוש לעצים עולה והזמינות יורדת, לכן במידה ואתם מעוניינים לשלם את מחיר הטוב ביותר מומלץ להזמין כבר בקיץ את העצים שישמשו אתכם בחורף, כמו כן ככל שתזמינו כמות גדולה יותר כך העלות לקוב תהיה משתלמת יותר. רוב הספקים מציעים משלוח ללא עלות בהזמנות של 2 קוב ומעלה.

  גורמים המשפיעים על מחיר העץ

  גורמים נוספים שעלולים להשפיע ולייקר את המחיר לקוב עצי הסקה הם:

  עלויות משלוח – במידה ואתם רוצים שבולי העץ לכם יגיעו אליכם בצורה מסודרת על משטח, צפו לשלם לעלויות נוספות.

  עץ חתוך קצר – במידה ואתם מבקשים מהספק כי בולי העץ יהיו חתוכים באורכים קצרים מהסטנדרט ייתכן ויהיו לכך עלויות נוספות מאחר ויש צורך בעבודת חיתוך נוספת.

  עץ נקי – עץ נקי ממזיקים הוא טוב בעיקר עבור אנשים המאחסנים את גזעי העץ בביתם, בעוד שרוב הספקים מציעים עץ נקי ומיובש בכבשן כנראה שאם הייתם רוכשים עץ טבעי שאינו עבר חיטוי הייתם משלמים פחות.

  עץ יבש – עץ מיובש בכבשן הוא עץ מוכן לשימוש עם אחוזי לחות נמוכים של כ10% -15%. היתרון בעץ מיובש בכבשן הוא כי הוא נקי ממזיקים ואינו דורש מכם ארגון מיוחד לצורך ייבוש בחוץ.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך