עצים להסקהמאמריםאיך לנקות קמין עץ מפיח ואפר?

איך לנקות קמין עץ מפיח ואפר?

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-1400

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  נגמר החורף והגיע הזמן לבצע ניקוי יסודי של תנור ההסקה שלכם? או שאולי סתם יום שמשי בחוץ ובא לכם לרענן את העניינים, זה הזמן לפתוח חלונות ולהיפטר מהאבק והלכלוך שהצטברו במהלך התקופה. ניקוי יסודי של התנור היא דרך מצוינת להגביר את מצב הרוח ולשפר את איכות האוויר בבית. 

  את ההתמודדות עם המשקעים הקשים של פיח וקריאוזוט שהצטברו בארובה מומלץ להשאיר למומחים, אתם יכולים להתמודד עם ניקוי האח. לשטוף בבטחה ובקלות את כתמי הפיח, לנקות את דלתות הזכוכית, להסיר אפר וכו׳. התחילו על ידי ריכוז הכלים וחומרי הניקוי הבאים:

  • פיסות בד ישנות
  • פח אשפה ממתכת עם מכסה
  • שואב אבק 
  • מברשת קשיחה עם זיפים
  • דלי גדול מלא במים חמים
  • חומץ, סודה לשתייה או אקונומיקה
  • מלח ניקוי TSP
  • סמרטוטים
  • חומר ניקוי לזכוכית קמין
  • בד מיקרופייבר
  • מסכת מגן, משקפיים וכפפות

  כיצד לנקות בבטחה את אפר האח?

  כסו את הריצוף סביב האח עם מטלית לחה. השתמשו באת שנמצאת בערכת הכלים של לאח כדי להסיר אפר מתא האש הפנימי והניחו אותם בפח מתכת. אתם יכולים להשתמש בשואב האבק כדי לטאטא אפר שנותר.

  זכרו כי גחלים לוהטות יכולות להסתתר באפר ולהמשיך לבעור לפרקי זמן ארוכים גם לאחר סיום השריפה האחרונה שלכם. השלכת אפר לפח או החוצה באופן מיידי עלול להצית אש בטעות. לכן חשוב תמיד להכניס אפר מהאח לתוך פח מתכת עם מכסה ולאחסן אותו על משטח לא דליק כמו בטון או אבן. עדיף לחכות לפחות 36 שעות לאחר השריפה האחרונה שביצעתם כדי להוציא את האפר.מומלץ לאחסן אותו בפח המתכת לפחות שבוע לפני השלכתו.

  כיצד להסיר כתמי פיח?

  התחילו בצחצוח קירות האח עם מברשת קשיחה עם זיפים. השתמשו בשואב אבק כדי לנקות את הפיח והאפר, לאחר מכן ערבבו יחד 1 כוס אקונומיקה ו-6 כפיות של מלח ניקוי TSP עם 1 ליטר מים בדלי. אם אתם מעדיפים להשתמש בכימיקלים פחות קשים, ערבבו 50% מים חמים ו-50% חומץ בבקבוק ספריי.

  הקפידו ללבוש כפפות מגן אם אתם משתמשים בתמיסת האקונומיקה. טבלו את המברשת בתמיסה והשתמשו בה כדי לקרצף כתמים על הקירות בתוך תיבת האש. לאחר שהכתמים נעלמו, שטפו את קירות האח במטלית לחה וייבשו.

  אם אתם משתמשים בתמיסת חומץ, רססו את הקירות בתוך האח עם התמיסה. הקפידו לא לרסס אותו על משטחי עץ שנמצאים מסביב לאח. תנו לתמיסה לשבת על הקירות במשך 5 עד 10 דקות לפני שאת מקרצפים אותם עם המברשת. חזרו על תהליך עד שהכתמים יעלמו לגמריי. למקומות קשים במיוחד, ערבבו יחד 2 כפות קרם או אבקת טרטר עם מים כדי ליצור משחה. מירחו את המשחה על הכתם והניחו לו להתייצב במשך 5 עד 10 דקות. לאחר מכן שפשפו עם מברשת ומים חמים. לאחר שקירות האח נקיים, שטפו את הקירות עם תמיסה של מים וכמה כפות סודה לשתייה כדי לנטרל את תמיסת החומץ.

  איך לנקות את דלתות הזכוכית בקמין?

  כדי לנקות את זכוכית האח הסירו את הזכוכית בהתאם להוראות היצרן. לאחר מכן רססו את הזכוכית עם חומר מנקה זכוכית לקמין ונגבו אותה עם מטלית מיקרופייבר רכה.

  שימו לב שזה לא בטוח להשתמש בכל חומר ניקוי זכוכית על בסיס אמוניה על דלתות האח. חומרי ניקוי אלו יכולים להשפיע לרעה על הזכוכית. כמו כן, חשוב להימנע משימוש בחומרי ניקוי שוחקים מכיוון שהם עלולים לפגוע בחוזק הזכוכית. מנקה הזכוכית הבטוח והיעיל ביותר יהיה מנקה זכוכית לקמין שתוכלו למצוא בחנות ייעודית לכלי בית.

  לאחר שניקיתם את האח, השלב האחרון הוא להכין אותו לשימוש הבא על ידי סגירת הבולם. סגירת הבולם תשפר את היעילות האנרגטית של הבית על ידי מניעה של בריחת אוויר ממוזג במעלה הארובה. זה גם ימנע מלחות ויצורים שונים לעבור דרך מכסה הארובה אל תוך הבית.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך