איך לזהות מזיקי עץ?

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-4300

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מודאגים שמא מזיקי עץ עברו לגור אתכם בבית, וכעת הם שוכנים ברהיטי העץ שלכם? הנה כמה דברים חשובים שמומלץ לדעת לגבי הדברת טרמיטים, זיהוי מזיקים בעץ ועוד.

  למה לא לדחות הזמנת חברת הדברות?

  התחלתם לראות לאחרונה כל מיני פירורים מדאיגים בביתכם? טרמיטים, סוגים אחרים של נמלים וחיפושיות הם חלק מהמזיקים הכי הרסניים שיכולים לפלוש לביתכם. המזיקים האלו עלולים לגרום לנזק של אלפי שקלים לרכוש שלכם, ומנגד, ההדברה שלהם אינה מאוד יקרה. 

  לכן, אם אתם נתקלים במזיקים בביתכם, אולי אפילו טרמיטים, חשוב שלא לדחות את הזמנת הדברת טרמיטים במדבירים פלוס או דרך כל אמצעי אחר. חברת הדברות מזיקים יכולה מצד אחד לאבחן בדיוק באיזה מזיקים מדובר, ומצד שני, להתאים את שיטת ההדברה הנכונה ביותר לסוגים אלו ואחרים.

  לפני הזמנת הדברה – כיצד מזהים טרמיטים?

  טרמיטים עלולים לגרום נזק משמעותי למבנים ורהיטים העשויים מעץ. ישנם כמה סוגים של טרמיטים בישראל, כאשר חלקם חיים מעל הקרקע, אחרים מתחת לקרקע וחלק מהטרמיטים חיים בתוך עץ בלבד. תת קרקעי, עץ יבש ועץ לח. הטרמיטים שחיים מתחת לקרקע הם אלו אשר נחשבים ההרסניים ביותר, ולעתים קרובות, שורצים מתחת לבתים עשויי עץ. 

  בין אם מדובר על הסוג הזה או האחר של טרמיטים, בד"כ אפשר לזהות אותם לפי הדקיקות שלהם, המחושים הישרים (לחלקם גם יש צוותות קטנים) וצבע הגוף האדמדם או הלבן שלהם (תלוי בסוג). 

  מלבד טרמיטים, יש עוד מזיקי עץ?

  מלבד הדברת טרמיטים בבית, ישנם שירותי הדברות נוספים שעשויים להיות רלוונטיים, בהתאם לסוג המזיקים. למשל, יקרונית ואבקנית הם 2 סוגים של מזיקים אשר ניזונים מעץ. את ה-"יקרונית" ניתן לזהות בדרך כלל לפי המחושים שלה. זוהי חיפושית בצבע חום-צהבהב עם מחושים מאוד ארוכים, כאלו שמתארכים עד החלק האחורי שלה ומתעגלים בסופם. 

  אבקנית היא חיפושית בצבע הרבה יותר כהה מאשר יקרונית, והיא למעשה נראית כמו חיפושית רגילה. על גבה של האבקנית ניתן להבחין בפסים ארוכים, והזחלים של חיפושיות אלו הם זחלים לבנים מאוד. 

  איזו הדברת מזיקי עץ צריך להזמין?

  בשורה התחתונה, אף אחד לא מצפה ממכם לדעת איזו הדברת מזיקי עץ אתם אמורים להזמין. זו הסיבה לכך שאתם מקבלים הצעת מחיר קונקרטית אשר כוללת את אבחנת סוגי המזיקים שתקפו את ביתכם. ההמלצה שלנו היא לקבל לפחות 3 הצעות מחירים מחברות הדברה שונות, וכך תוכלו לבחון את סוגי השירותים ומחיריהם. כמה דקות של מחקר שוק, וחסכתם עשרות – מאות שקלים. 

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך