עצים להסקהמאמריםשיטות להדלקת עצים להסקה

שיטות להדלקת עצים להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-1400

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  ישנן דרכים שונות להדליק אש בתנור הסקה. בוודאי שמעתם על שיטת המשולש או הפירמידה. שיטה מוכרת נוספת היא שיטת רשת או המגדלים. בסופו של דבר רוב השיטות מציעות להתחיל בהדלקה וברגע שזה בוער, להוסיף את העצים שלכם. עם זאת, קיימת גישה קצת אחרת- הדלקת האש מלמעלה למטה – שהיא טכניקה מצוינת עבור רוב הקמינים ותנורי ההסקה.

  השיטה ההפוכה- מלמעלה למטה

  ראשית, התחילו בהצבת עץ הסקה מיובש היטב בתחתית תנור העצים או הקמין. אם אתם מתכוונים להשתמש בבולי עץ מעץ קשיח, קחו בחשבון שהם יתרחבו ברגע שידלקו ויתחילו להישרף, אז זכרו להשאיר מעט מקום שיאפשר לאוויר להתערבב היטב עם הדלק. אם הגודל של תנור העצים מאפשר, תוכלו לבנות רמה נוספת של דלק עצים.

  השתמשו תמיד בעץ מיובש בכבשן – זה חשוב במיוחד לשלב הבא של הוספת העצים. יש לכם כאן כמה אפשרויות. תוכלו לערום את העצים בצורת רשת או פירמידה, או פשוט לערום אותם עם מעט מרווח בין החלקים כדי לאפשר לאוויר לזרום סביבם ודרכם.

  הניחו על גבי המבער מדליק טבעי כלשהו, לאחר מכן קחו מצית טבעי נוסף והדליקו אותו. לאחר כמה שניות שהוא בוער, הניחו אותו ליד זה שבתוך המבער. מציתים אלה ישרפו תוך 10 דקות ויפיקו להבה חזקה ויציבה.

  זכורו לא להעמיס על המבער – מבנה העץ המורכב לא צריך לשבת מעל פתח האח. כשהאש בוערת מלמעלה למטה, היא תמשיך להצית את העץ למטה.

  גישת הדלקת האש מלמעלה למטה תחסוך לכם זמן, מכיוון שלא תצטרכו לחזור מאוחר יותר כדי לוודא שהעצים שלכם עלו באש. תוכלו להבחין שרק מעט עשן נוצר, שכן האש בוערת בצורה נקייה מראש הערימה.

  שיטה זו גם תשפר את חוויית שריפת העצים הכוללת שלכם, מכיוון שהאש מלמעלה למטה מחממת את הארובה ללא חסימה של שכבות עצים במדורה.

  זכרו להתאים את כניסת האוויר אל התנור שלך לאחר 10 עד 12 דקות מכיוון שיש צורך בפחות אוויר ברגע שהאש בוערת. אם אתם משתמשים בעץ מיובש בכבשן ובמציתי אש טבעיים, העשן היוצא יהיה לבן או אפור בהיר ונעים.

  השיטה המסורתית להדלקת אש

  בעזרת מצית וכמות קטנה של חומר דליק, תיווצר כמות קטנה של חום כדי שתחמם את הארובה. שימוש במצתים יכולה להיות שיטה קלה יותר מכיוון שהם שורפים בקצב קבוע, בניגוד לעיתונים שיכולים להיות שונים בהתאם למצבו בעת השריפה.

  כאשר משתמשים בנייר רפוי מדי, הנייר ישרף מהר מדי ועלול לא להצית את העצים, המשמעות היא התחלה מחדש של תהליך ההצתה. נייר קומפקטי מדי לא יבער כראוי ויגרום לעשן מוגזם כאשר הארובה לא מגיעה לטמפרטורה זה עלול להיפלט מהפתחים של המכשיר.

  שלבי ההדלקה בשיטה המסורתית

  1. השתמשו בשתי חתיכות עיתון בגודל סטנדרטי מקומט לכדור רופף בערך בגודל של כדור קריקט או במדליק והניחו בתא הבעירה.
  2. הניחו חתיכות קטנות של חומר הדלקה מיובש בצורת משולש מעל העיתון, אפשרו רווחי אוויר. בתנורים גדולים יותר, הניחו שני בולי עץ קטנים משני צידי המבער כדי לאפשר להניח בולי עץ גדולים יותר מעל הבעירה.
  3. וודאו שאופציית בקרת האוויר מכוונות להנחיות היצרן כדי להפוך את ההדלקה לקלה ככל האפשר.
  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך