דף הביתמאמריםתערובת גזעי עצים להסקה

תערובת גזעי עצים להסקה

  להצעת מחיר על עץ להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-1400

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  מציאת התערובת הנכונה של גזעי עצים להסקה היא חשובה מאוד. בזמן הבחירה חשוב להתייחס לא רק לעץ שממנו מופקים גזעי העצים שלכם, אלא יש לשקול נתונים נוספים כמו האם העצים יבשים או ירוקים, האם זהו עץ רך או קשה ועוד. 

  עצי הסקה הטובים ביותר לשימוש ביתי הם עצי הסקה יבשים. הסיבה לכך היא שגזעי עצים יבשים נשרפים בטמפרטורה גבוהה יותר. בנוסף לכך זמן הבעירה שלהם ארוך יותר, מה שמבטיח תמורה טובה יותר לכסף שלכם. גזעי עצים ירוקים ורטובים בוערים לאט, האש שלהם חלשה והם יעלו לכם בסופו של דבר הרבה יותר כסף. 

  עצי הסקה מעץ קשה ודחוס מייצרים פחם זוהר המפיץ חום רב לאורך זמן רב יותר לעומת גזעי עצים מעץ רך. עצי הסקה מעץ רך הם פחות דחוסים ונשרפים מהר יותר.

  תערובת של עצי הסקה רכים וקשים

  היתרון ביצירת תערובת עצי הסקה היא בעיקר מבחינה כלכלית, יצירת מיקס בין עצים קשים ועצים רכים תעזור לכם לחסוך בכסף ולקבל את מידת החום וזמן בעירה המתאים לצרכים שלכם.

  כשרוצים למצוא את המיקס הנכון של עצי הסקה, רצוי לנסות לערבב עצים רכים חצי יבשים או יבשים יחד עם עצים קשים. עצים רכים נשרפים בטמפרטורה גבוהה יותר ובכך הם עוזרים לעצים הקשים והדחוסים להישרף ולייצר יותר חום.

  יחד עם זאת, חשוב להיזהר כאשר שורפים עצים רכים חצי יבשים, מכיוון שהם מכילים כמות גבוהה יחסית של שרף הגורמת ליצירת עשן סמיך ופליטת חומרים דליקים ששוקעים בארובה. במקרים קיצוניים זה יכול לגרום לשריפה בארובה או בתוך תנור ההסקה.

  כמה גורמים שיש לקחת בחשבון לפני שאתם בוחרים בסוג העצים להסקה, בין הגורמים החשובים הם:

  • קלות ונוחות השימוש 
  • כמות החום הנפלטת מכמות מסוימת של העצים
  • זמן הבעירה
  • יצירת ניצוצות וגיצים
  • הריח שנוצר בזמן הבעירה

  תערובת של עצי הסקה קשים

  תערובת עצי הסקה קשים מורכבת כולה מסוגים שונים של עצים דחוסים וצפופים. היתרון בשימוש בעצים אלו הוא זמן בעירה ארוך יותר, כמות חום גבוהה יותר ושריפה נקייה יותר מבחינת כמות אפשר ועשן. גם בתערובת זו יש להקפיד על שימוש בעצים יבשים או מיובשים בכבשן על מנת לנצל את מירב הפוטנציאל של העצים לצורך חימום. 

  בחירה בתערובת יכולה להעניק לכם את הפתרון האיכותי מבין אפשרויות ההסקה בשילוב עם חיסכון כלכלי. זאת מאחר וגם בקרב העצים הקשים קיימים עצים מסוגים רבים בעלי תכונות ומאפיינים שונים. חלק מהעצים יקרים משמעותית מעצים אחרים לכן, יצירת תערובת תעניק לכם את האפשרות לשימוש בעצים האיכותיים ביותר במחיר נמוך יחסית.

  בהתבסס על גורמים אלו ואחרים, ישנם סוגים שונים של עצי הסקה המומלצים על ידי רוב המשתמשים בכל קטגוריה של עצי הסקה.

  עבור עצים קשים, העצים המומלצים להסקה מהם כוללים עץ המילה, אשור, ליבנה, לוז, קרנית, עוזרר, אלון, שקמה, מייפל, רואן, טקסוס שחור, ואגוז. עבור עצים רכים, העצים המומלצים לקבל מהם עצי הסקה כוללים ארז, ארזית, אשוח ואורן.

  ההמלצה הרווחת היא להעדיף שימוש בעצים קשים, אך במידה והחלטתם להשתמש בשילוב של עצים ישנם כמה המלצות שיעזרו לכם לשמור על ביצועים טובים.

  כאשר השימוש בקמין או בתנור ההסקה הוא לאורך מספר שעות רב היחס המומלץ למיקס בין עצים רכים לקשים הוא 80/20, כאשר 80% מתייחס לעצים הקשים. במידה ומדובר בבעירה הנדרשת לזמן קצר יחסית של מספר שעות היחס המומלץ הוא 50/50.

  סוגים ומאפיינים של עצי הסקה 

  על מנת לוודא כי בתערובת העצים שלכם קיימים עצים עם המאפיינים הדרושים לכם הכנו לכם את הטבלה הבאה:

  סוג העץקשיח / רךערך תרמימשך בעירה
  בוק (אשור)קשיחחםארוך
  עַרמוֹןקשיחבינוניבינוני – ארוך
  אשוחרךחםארוך
  אלמון (אלנוס)קשיחנמוךקצר
  צפצפהרךנמוךבינוני
  אורןרךבינוניקצר
  שקמהקשיחבינוני – חםבינוני
  ערבהקשיחנמוך – בינוניבינוני
  עץ תפוחקשיחבינוניארוך
  עץ אגסקשיחבינוניבינוני – ארוך
  מילה (אפר)קשיחחםארוך
  ליבנהקשיחחםקצר
  ארזרךבינוני – חםבינוני
  דובדבןקשיחבינוניארוך
  אלוןקשיחחםארוך
  מייפלקשיחחםארוך
  אקליפטוסקשיחחםבינוני- ארוך
  עץ אגוזקשיחחםארוך
  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך