עץ זית להסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-1636

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  עצי הסקה מעץ זית הם עצי הסקה קשיחים ודחוסים במיוחד המפיצים ניחוח פנטסטי בזמן הבעירה. צפיפות העץ גורמת לזמן בעירה ארוך יותר מרוב העצים האחרים. 

  רוב עצי הזית מגיעים בעיקר מאזור הים התיכון, כאשר בחודשי הקיץ הזמינות לעצים בישראל היא גבוהה יותר מאשר בחורף. בקיץ יש שפע של עצים חתוכים שנשארו לאחר תהליך הגיזום והשתילה בחוות הזיתים. 

  ענפי עץ הזית משמשים באופן מסורתי לתנורי פיצה, לבישול בטאבון ועישון בשר, הגזעים והענפים הגדולים יותר משמשים כעצי הסקה לצורך חימום. הגזעים נחתכים לגודל המתאים לתנורי הסקה והם מיובשים במשך יותר משנה. עץ הזית הוא בין הסוגים המומלצים ביותר של עצי הסקה לצורך בישול ועישון מזון. 

  מחיר של עץ זית להסקה

  המחיר של קוב עצי זית להסקה נעה בין 750 ל- 1000 ש"ח. כאשר ככל שתזמינו כמות גדולה יותר של עצים כך המחיר לקוב יהיה אטרקטיבי יותר.

  חלק מהספקים בוחרים לשווק עצים לפי משקל, לרוב המשקל ההתחלתי הוא טון, כאשר בטון אחד של עצים יש בממוצע כ 2 קוב עצים.

  עץ זית להסקה הוא בין הסוגים היקרים יותר  של עצי ההסקה, אך זוהי בהחלט עסקה משתלמת. מאחר ועץ הזית כמו עצים דחוסים נוספים שומר על משך בעירה וחום גבוה יש צורך בשימוש מועט יותר בעצים, התחלופה של עצי ההסקה בתנור נמוכה יותר ולכן בסופו של דבר מקבלים תוצאות טובות יותר בשימוש מועט יותר בעצי הסקה.

  העובדה שעץ הזית מפיק פחות עשן מעצי הסקה אחרים ואינו פולט כימיקלים מזהמים הפוגעים בתנור תעזור לכם לחסוך בעלויות האחזקה והניקיון של הקמין והארובות. 

  חשוב לדעת כי למרות שישראל והמזרח התיכון ידועים במטעי הזית שלהם, הכמות המותרת לחטוב היא מוגבלת, לכן הזמינות של עצי הזית ביחס לביקוש אינה גבוהה, דבר העלול להשפיע על המחיר ולייקר אותו. מומלץ להזמין בחודשי הקיץ כמות גדולה לקראת החורף. 

   להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
   073-802-1636

   בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

   מידות עצי זית להסקה

   לרוב עצי זית להסקה משווקים במשטחים של 1 קוב או 2 קוב ומעלה. קוטרם של הבולים הוא בין 8 ל- 16 ס״מ ואורכם נע בין 30 ל- 33 ס״מ. 

   חלק מהספקים מאפשרים לרכוש גם שקים בגדלים שונים של בולי עץ, זהו פתרון המתאים בעיקר לאנשים הממעיטים בשימוש או שמעוניינים לרכוש עצי הסקה מעץ זית כתוספת לעצי הסקה אחרים.

   מאפייני עץ הזית

   עץ זית הוא עץ קשיח מאוד ואהוב בקרב המשתמשים בעצי הסקה בעקבות עמידותו הגבוהה. זיתים הם אחד מגידולי הפירות המטופחים ביותר בעולם. כמות האדמה המוקדשת לצורך גידולם בעולם היא פי שניים מכמות האדמה שמוקדשת לצורך גידול לתפוחים, בננות או מנגו.

   אזור הים התיכון מייצר 95% מהזיתים בעולם, ולכן קל יחסית למצוא עץ זית להסקה כאן בארץ. לעומת עצים אחרים, שורשי עץ הזית נחשבים לנכס מבוקש מאוד. שורשיו של העץ נחשבים לחלק האיכותי ביותר לצורך הסקה, אך הם יקרים מאוד וקשה מאוד להשיגם.

   בעירת עץ הזית

   עץ זית הוא עץ קשיח במיוחד, הוא נשרף באופן דומה לעץ הפקאן או האלון. יש לו להבה גדולה ויפה והוא בוער בצורה נקיה עם מעט אפר ועשן. כאשר העשן הנפלט מבעירת עץ הזית אינו מזיק לסביבה והאפר שנוצר משמש לצורך דישון צמחים.

   הדחיסות של העץ יוצרת זמן בעירה ארוך וכמות חום גבוהה. עץ הזית מאפשר לשמור על טמפרטורת חום גבוהה לאורך זמן ללא צורך בהוספת עצים נוספים. שריפתו של העץ יוצרת גחלים יפים ובוהקים שממשיכים להפיץ חום רב, התנור נותר נקי ללא הצטברות של כימיקלים ולכלוך מיותר.

   יתרון נוסף של עץ הזית הוא הקלות שבה ניתן להדליק אותו. חשוב להקפיד להשתמש בעצי הסקה מיובשים היטב בעלי אחוזי לחות נמוכה מ18%. 

   ארומה של עץ זית

   עץ הזית הוא ריחני להפליא עם ארומה מתוקה. אנשים שאוהבים את הריחות המתפשטים בזמן הבישול או החימום של הבית יאהבו מאוד את ריחו המיוחד והמתקתק של עץ הזית. לעומת זאת אנשים שמעדיפים לבחור בעצים ללא ריח או עם ריחות ניטרליים, יתקשו להתחבר לריחו של עץ הזית למרות כל היתרונות הטמונים בו.

   ערך קלורי של עץ זית

   עץ הזית מזכיר בשריפתו את עץ האלון והמייפל ומפיק בשריפתו ערך קלורי גבוה במיוחד של כ 900 קק״ל, האנרגיה הנפלטת בזמן הבעירה היא גבוהה במיוחד ונשמרת לאורך זמן רב. לעץ הזית ערך קלורי כפול משל עצים רכים פופולריים כמו עץ האורן. 

    להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
    073-802-1636

    בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

    ייבוש עץ זית

    קיימת טכניקה מיוחדת המשמשת להכנת בולי עץ הזית לצורך הסקה. גזעי העץ דורשים טיפול לפני שניתן להשתמש בהם בקמינים. היתרון בבולי זית הוא שהם אינם מסכנים את הסביבה, גם בשימוש תדיר בבית הם שומרים מפני זיהום סביבתי והם אינם פולטים חומרים מסוכנים או מזהמים בזמן הבעירה. 

    באופן כללי ניתן לייבש את בולי העץ באופן טבעי על ידי הנחתם בחוץ. זמן הייבוש תלוי באופן שבו נחצו בולי העץ ובתנאי מזג האוויר. לרוב ייבוש טבעי של עצים קשיחים ייקח כשנה או יותר. חשוב לוודא עם מד לחות את רמת הלחות בעץ טרם השימוש. לחות של מעל 18% אינה טובה לבעירה ותגרום לפליטת עשן רב וחום נמוך יחסית.

    צורת ייבוש נוספת היא ייבוש בתנור. ספקים רבים משווקים עצי הסקה לאחר ייבוש בכבשן. הייבוש יוצר רמת לחות נמוכה במיוחד של כ 10%, בנוסף התנור מחטא את העצים מחרקים ומזיקים שונים. כך שבמידה ואתם מאחסנים את בולי העץ בביתכם זהו יתרון גדול עבורכם, על מנת שלא תכניסו פולשים שונים לביתכם.

    ריטה פסחוב

    כותבת המאמר: ריטה פסחוב

    אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

    עצים להסקה שיכולים לעניין אותך