עצים להסקהמאמריםטרמיטים ומזיקים על עצי הסקה

טרמיטים ומזיקים על עצי הסקה

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-1400

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  אף אחד לא חובב טרמיטים ומזיקים אחרים. הטרמיטים הם בין החרקים השנואים בעולם, האמת יש לכך סיבה טובה – הם יכולים להרוס את הבית שלכם לחלוטין. כך שבאופן טבעי, בעלי בתים רבים רוצים לדעת כיצד להימנע ממכת טרמיטים טראגית. 

  שאלה אחת שנשאלת לעתים קרובות היא לגבי עצי הסקה. אנשים רבים משתמשים בקמינים לצורך חימום הבית. כל מי שמכניס עצי הסקה לביתו רוצה לדעת האם הוא מעמיד את הבית שלו בסיכון להתפשטות של טרמיטים או מזיקים אחרים.

  למרות שהסיכון עשוי להיראות גבוה, יש למעשה רק סיכוי קטן מאוד שעצי ההסקה שלכם שורצים בטרמיטים, או כל חרק אחר. באופן כללי ישנם שני סוגים של חרקים שניתן להכניס לבית מעצי הסקה: סוג אחד של חרקים ניזון מעץ, והשני משתמש בעץ לצורך מסתור. חיפושיות נמצאות על עצי הסקה לעתים קרובות יותר מכל מיני חרקים אחרים. יש כל מיני סוגים שונים של חיפושיות השוכנות בתוך עצי הסקה.

  חיפושיות אבקה הן בין החיפושיות הבולטות שנמצאו על עצי הסקה בבתים של אנשים. ניתן לזהות את נוכחותן של החיפושיות הללו מכיוון שהן מייצרות ערימות נסורת גלויות כתוצאה מפעולת גילוף שהן מבצעות לצורך יצירת בתים קטנים לעצמן. למרבה המזל, הסיכוי למצוא את החיפושיות האלה שורצות בתוך עצי ההסקה שלכם הוא נמוך מאוד, והלחות הקיימת בעצים אינה מספיקה כדי לקיים מושבה של חיפושיות.

  טרמיטים ונמלים נמצאו לרוב בעצי הסקה שהיו רטובים או מוערמים במקום אחד למשך תקופה ארוכה. מושבות טרמיטים חיות בתוך האדמה, לא בתוך עץ, אבל הטרמיטים בונים מנהרות מורכבות דרך עץ, והראיות לפעילות שלהם דיי ברורות, גם הטרמיטים עושים בלגן עם שבבי עץ, לעומת זאת הנמלים משאירות את העץ שלכם ללא נגיעה.

   די למנוע הדבקה של טרמיטים בבית, הקפידו לא לערום עצי הסקה, ואל תשמרו אותם על הקרקע.

  מזיק נוסף התוקף עצי הסקה היא יקרונית – חיפושית ארוכת קרניים ממשפחת היקרוניתיים, אלו הן החיפושיות הנפוצות ביותר מבין החרקים שפוקדים עצי הסקה. הם מטילים ביצים בעץ כשהוא עדיין ירוק ולכן בדרך כלל הם כבר נמצאות בעץ כשהוא נחתך לצורך עצי הסקה. הזחלים הם זחלים לבנבנים, חסרי רגליים, בעלי גופים מחודדים מהראש לזנב.

  הם עשויים לשכון בעץ ולאכול במשך שנה או יותר, בהתאם לתכולת הלחות של העץ, ולטמפרטורת סביבתו. עצי האפר, אלון והיקורי הם בין העצים המותקפים הנפוצים ביותר, אולם כל עץ במצב הנכון עלול להיות מותקף. כאשר עצי הסקה מאוחסנים בתוך הבית שבו הטמפרטורות גבוהות, החיפושיות הבוגרות צצות להן, אפילו באמצע החורף. למרות שהם עלולים להפוך למטרד, הם אינם פוגעים בעץ מוגמר או מיובש בתוך הבית.

  בנוסף לכך, חרקים שונים כמו עכבישים, חיפושיות קטנות, מקקי עצים, פשפשים, צרעות, נמלים וזבובים קטנים עלולים להסתתר בעצי הסקה. מזיקים אלו בדרך כלל עוזבים את העץ תוך מספר ימים לאחר הכנסתם הביתה. רובם אינם מזיקים וסתם מהווים מטרד קצר וזמני בשל הופעתם בתוך הבית. 

  חיטוי וניקוי עצי הסקה ממזיקים

  ברוב המקרים מאוד לא מומלץ לבצע חיטוי כימי של עצי הסקה, החומרים הכימיים מכילים חומרים רעילים אשר בזמן השריפה נפלטים לאוויר ועלולים לגרום לפגיעה ונזק בריאותי החמור מכל מטרד או חרק שעלול לשכון בעצי ההסקה שלכם. אחת הדרכים למזער סיכונים היא לרכוש עצי הסקה מיובשים בכבשן, אלו הם עצים ירוקים אשר נאפו בחום גבוה בתנור על מנת להפחית את אחוזי הלחות בהם, החום הגבוה בכבשן אינו מאפשר לאף חרק, גולם או ביצה להמשיך ולהתקיים בתוך העץ.

  לכן תוכלו להיו בטוחים שהעת מגיע אליכם ללא מזיקים נסתרים שהקימו לעצמם מקלטים עמוק בתוך הגזע. כמו כן אחוזי הלחו הנמוכים בעץ מיובש יפחיתו את הסיכוי לחרקים חדשים לנסות ולתקוף את העצים, מאחר ועץ יבש חסר חיים אינו אטרקטיבי במיוחד עבורם.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך