שימושים נפוצים בניסור תעשייתי

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-4300

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  בסיטואציות רבות יש צורך בניסור תעשייתי של גזעי עץ למטרות שונות. כמו בנייה, ייצור רהיטים ותעשיות עץ שונות. תהליך זה כולל חיתוך עצים לצורות וגדלים שונים באמצעות מכונות מיוחדות. במאמר זה, נחקור את השימושים הנפוצים של ניסור תעשייתי ביישומים השונים. 

  תעשיית הבנייה

  ניסור תעשייתי נמצא בשימוש נרחב בענף הבנייה לצורך עבודות מסגרות ומבנים שונים עשויים עץ. לשם כך יש לחתוך את העץ לקורות במידות שונות. בעזרת רכיבי עץ אלו יוצרים את כל המבנה. החל מהבסיס של המבנים שמספקים יציבות ותמיכה וכלה בקירות והחיפויים העשויים כולם עץ.

  טפסות ויציקת בטון

  ניסור תעשייתי משמש גם ליצירת טפסות ותבניות למבני בטון. מתבצעים חיתוכים מדויקים לעצב את העץ לצורה הרצויה מה שמאפשר בהמשך ביצוע יציקה של הבטון. תהליך זה חשוב במיוחד לצורך בניית קירות, עמודים ושאר אלמנטים מבטון. בהמשך אם עולה צורך בביצוע ניסור גדר בטון, יידרשו כלים אחרים לשם כך.

  ייצור רהיטים

  ניסור תעשייתי הוא תהליך בסיסי בייצור רהיטים. הוא משמש לחיתוך ועיצוב רכיבי עץ שונים, כגון רגלי שולחן, מסגרות כיסא וכמובן לוחות ליצירת ארונות. הניסור המקצועי מאפשר יצירת חלקים מדויקים שניתן להרכיב באמצעותם את הרהיטים.

  ייצור פורניר

  פורניר היא שכבת עץ דקה המשמשת ברהיטים רבים למטרות שיפור המראה. בניסור תעשייתי ניתן לחתוך בולי עץ ליריעות דקות המשמשות לאחר מכן ליצירת פורניר. יריעות אלו ניתנות לעיבוד נוסף וליישום על משטחי רהיטים, מה שמוסיף אסתטיקה לרהיט.

  יצירת ריצוף מעץ

  רבים הם הלקוחות הבוחרים כיום ריצוף פרקט העשוי כמובן עץ. לשם כך העץ נחתך לחתיכות פרקט במידות ספציפיות אשר לאחר מכן מעובדים ומקבלים גימור לצורך יצירת חיפוי וריצוף אטרקטיביים ועמידים.

  חיתוך לוחות עץ

  כלי הניסור התעשייתי משמשים רבות בייצור של לוחות עץ שונים למטרות מגוונות. יצירת דיקטים, חיתוך לוח סיבית ומשטחים בצפיפות בינונית המוכרים לנו כ-MDF. נעשים חיתוכים מדויקים לפי גודל יריעות העץ ואלו מאפשרים יצירת חומרי בנייה מגוונים וחסכוניים.

  שימושים נפוצים בניסור תעשייתי

  ייצור כלי נגינה 

  ניסור תעשייתי משמש גם בייצור כלי נגינה. הוא משמש לחיתוך ולעיצוב רכיבים כמו גופי גיטרה, כינורות או פסנתרים. הדיוק והאיכות של החיתוכים משפיעים על הצלילים והביצועים של הכלים.

  עבודות עץ אומנותיות 

  טכניקות ניסור אומנותיות נעשות על ידי אומנים המיומנים לכך.

  מדובר בכלים מיוחדים המאפשרים ביצוע גילופים ועיצובים מורכבים ואמנותיים. בעזרת כלים מקצועיים אלו ניתן להגיע לביצועים מיוחדים המציגים את היופי והרבגוניות של העץ.

  לסיכום

  ניסור תעשייתי של עץ משרת מטרות מגוונות על פני מספר רב של תעשיות. מבנייה וייצור רהיטים ועד לעיבוד עץ ויישומים מיוחדים, היכולת לחתוך ולעצב עץ בצורה מדויקת ויעילה היא חשובה לכל מטרה בפני עצמה ועל כן חשוב לבחור באנשי מקצוע מומחים וכלים המיועדים לשם כך. 

  אם אתם זקוקים לעצים להסקה לחורף חם ונעים, פנו אלינו ונשמח לתת לכם שירות!

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך