מהי הדרך הבטוחה והנכונה להשתמש במסור שרשרת לעצים?

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-4300

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  באומרנו מסור שרשרת אנו משתמשים במילים אחרות לתיאורו של מסור המיועד לגיזום ענפים, כריתת עצים וחיתוך בולי עץ. זהו כלי רב תכליתי המשתמש הן גננים מקצועיים והן חובבי גינון המבקשים לטפח את גינתם באופן עצמאי.

  על אף היותו כלי שימושי ונפוץ, הרי שמסור שרשרת מביא עמו סיכונים מקצועיים אותם יש לקחת בחשבון. מנגנון החיתוך של המסור מורכב משרשרת ובה סדרה של שיני חיתוך. שרשרת זו כרוכה סביב מוט מחורץ המספק תמיכה ומנחה את השרשרת תוך שהיא נעה לאורכו של מוט. 

  די בתנועה אחת לא נכונה אל מנת שהמשתמש יסכן את עצמו או את הנוכחים הסמוכים לו, ועל-כן גיבשנו את המדריך הבא שיסייע לכם להשתמש במסור בצורה נכונה.

  שמירה על מתח השרשרת

  הקפידו לתחזק את המסור ולבחון כי אכן נשמר המתח הנכון של השרשרת. שרשרת רפויה ולא במעט, מונעת את החיתוך היעיל של העץ.

  כאשר השרשרת היא מתוחה ומותאמת במדויק אל המסור, הרי שהיא מפחיתה את השימוש בכוח רב יותר לצורך הגיזום, ובאופן עקיף גם מפחיתה באופן דרסטי את המקום לטעויות שכן הפעלת כוח רב יותר, מעייפת את המשתמש וגורמת לטעויות קריטיות כגון תנועות פתאומיות.

  חשוב לציין שלמרבית המסורים ישנם מנגנונים להתאמה ושמירה על מתח השרשרת, ועל-כן מומלץ לרכוש מסור מתקדם ומודרני, ולפסוח על האפשרות לרכישת מסור יד שניה.

  שימון המסור

  כדי שתוכלו להפחית את החיכוך והחום הנוצרים במהלך החיתוך, ועל מנת שהמסור ישמר את פעילותו התקינה, הקפידו להוסיף שמן למסור וכן לשמן את השרשרת בטרם פעילותה.

  כאן המקום לציין כי מסורי שרשרת חשמליים מייתרים את הצורך בשימון וכמעט ואינם מצריכים תחזוקה זאת לאור העובדה שהם אינם נסמכים על מנוע בנזין, אינם דורשים חלקי חילוף ואינם מצריכים שימוש בשמן או בתערובות של דלק ושמן לצורך הפעלתם.

  שימושים נפוצים בניסור תעשייתי

  התנעה והפעלה

  בין אם אתם משתמשים במסור חשמלי המבוסס על מתג הפעלה ובין אם על מסור שרשרת מבוסס דלקים הנדלק במשיכה, הרי שחשוב לבצע את ההפעלה תוך התחשבות בתנאים הסביבתיים הקיימים.

  וודאו שאתם יציבים, ובמידה ואתם עורכים ניסור המתבצע בגובה, הרי שחשוב לבחון כי אכן הגוף מקובע באופן יציב וללא כל הפתעה. במידה ומדובר בטיפוח גינה פרטית כשבבית נוכחים דיירים נוספים לרבות ילדים, הרי שחשוב לבחון כי אכן הגינה ריקה מאדם ואף לבקש זאת באופן פרטני למען בטיחות כלל הנוכחים.

  עזרי מגן

  הקפידו להצטייד בביגוד מגן ועזרי מיגון נוספים כגון משקפים להגנה מפני הנסורת שיוצאת מן העץ, כפפות וכן בגדים הרמטיים אשר מונעים כל אפשרות לפציעה או שריטה כתוצאה מן העבודה.

  אחיזה נכונה ובטוחה

  לסיום, כאשר אתם משתמשים במסור שרשרת, וודאו שהוא עונה על צרכיכם וכן על העדפות הנוחיות שלכם. אחיזה נוחה ועיצוב ארגונומי הוא בגדר הכרח, כל שכן כאשר מדובר בכלי המביא עמו סיכונים מקצועיים.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך