עצים להסקהמאמריםאיפה כדאי למקם קמין עץ?

איפה כדאי למקם קמין עץ?

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  077-805-1400

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  התקנת תנורי הסקה היא משימה קלה יותר מאי פעם, מערכות החימום עברו כברת דרך מאז שהומצאו לראשונה באירופה בשנות ה-1500. בעידן המודרני, ישנם סגנונות רבים של תנורים לבחירה, לפני המצאת ההסקה המרכזית, תנורי עצים היו חיוניים בבתים רבים.

  עם זאת, תנורי עצים המוקדמים בסגנון ״עשה זאת בעצמך״ עלולים להיות גם מסוכנים מאוד, עם סכנות לשאיפת אש ועשן. האפשרויות החדשות והמתקדמות יותר של הן סיפור שונה לחלוטין.

  עם התקנה נכונה של מערכת ההסקה, על ידי מתקין מקצועי, תוכלו ליהנות ממקור חום ביתי קלאסי ובטוח לאורך כל החורף. אם אינכם בטוחים באילו צעדים לנקוט כדי להתקין תנור עצים בביתכם, הגעתם למאמר הנכון. 

  ראשית, נשיב על השאלה שרבים שואלים: האם אתם יכולים להתקין תנור הסקה בעצמכם? ובכן, התשובה היא לא.

  אומנם זה עשוי להיות מפתה לעשות את זה לבד. אחרי הכל, במאות האחרונות אנשים בנו לעתים קרובות תנורי חימום ביתיים משלהם. עם זאת, פרויקט זה מגיע עם רמת סיכון גדולה לבטיחות הבית והמשפחה שלא כדאי לכם להסתכן בה. כיום, ניתן בקלות להימנע מהסיכונים הכרוכים בהתקנה לא נכונה של תנור הסקה על ידי השכרת איש מקצוע. 

  השלבים הנכונים להתקנת תנור הסקה

  בעוד איש מקצוע ידאג לרוב העבודה עבורכם, ישנם כמה דברים שתצטרכו לעשות כדי להתכונן לקראת ההתקנה של תנור העצים החדש שלכם.

  1. בחרו את המיקום הנכון

  אחת השאלות החשובות ביותר היא: היכן להתקין את תנור העצים החדש בבית? הדבר החשוב ביותר הוא שהתנור יוצב בבטחה הרחק מכל דבר דליק, כולל ריצוף דליק, רהיטים וקירות. אמצעי זהירות זה עוזר להבטיח שניצוץ תועה לא יכול לגרום נזק לבית שלך. לדוגמה, לא תרצו שהתנור שלכם ישב קרוב מדי לרהיט שעלול להתלקח ולהצית שריפה.

  התנור ישמש כמקור חום עיקרי בבית שלכם, לכן תרצו לבחור במיקום מרכזי. זה יעזור לחימום הבית באופן שווה, מכיוון שהאוויר החם עולה כלפי מעלה, בבית עם מספר קומות כדאי לשים את התנור בקומה התחתונה.

  2. תכנון האחסון עבור עצי הסקה

  כשאתם שוקלים את מיקום התנור, עליכם לתכנן גם את המיקום של עצי ההסקה שלכם. תנור עצים יצטרך בולי עץ על מנת לבעור, לכן תרצו למצוא מקום בו יש אפשרות לשמור מעט עצי הסקה בקרבת מקום, ולצמצם את הצורך לצאת החוצה.

  3. הוסיפו ריצוף בטוח

  קטע רצפה חשוף מחומר כמו אבן, לבנים או אריחים הוא אידיאלי עבור תנור עצים. אם אין לכם בבית ריצוף עמיד בפני אש, תצטרכו להוסיף קטע ריצוף מתחת למקום שבו תנור העצים יעמוד.

  כאשר אתם מוסיפים עצים לתנור, כמה ניצוצות לוהטים יברחו החוצה. ריצוף הנכון מתחת לקמין העצים ישמור על בטיחות הבית שלכם.

  4. הגנו על הקירות

  באופן דומה, לאחר שהחלטתם על מיקום להתקנת תנור העצים, תצטרכו להוסיף הגנה לקירות שמאחוריו. כמו הריצוף גם כאן אריחים, לבנים או אבן הם כולם חומרים אידיאליים לקיר. אתם תרצו משהו עמיד בפני חום ולהבה.

  מתקינים מקצועיים ידאגו שהתנור שלכם יהיה במרחק בטוח מהקירות. ובכל זאת, מומלץ לצפות את הקירות בחומרים בטוחים כדי להגן מפני ניצוצות תועים וחום גבוה.

  5. חשבו על האפר

  תנורי עץ מייצרים הרבה אפר. לפני שתתקינו תנור כלשהו בביתכם, כדאי שתהיה לכם תוכנית כיצד לטפל בכל האפר הזה. לדוגמה, אפר יכול לשמש כדשן מעולה לגינה, אם יש לכם כזו. אם אין לך גינה, תצטרכו לחשוב לאן אתם מפנים אותו.

  ניתן לזרוק אותו עם שאר האשפה, אבל יש גם הרבה דרכים נהדרות למחזר או לעשות שימוש חוזר באפר עץ. לא משנה באיזו שיטה תבחרו, יש לטפל באפר בזהירות. מומלץ לשמור אפר במיכל מתכת חסין אש, ולא מודע לשכוח כי אפר יכול להישאר חם מאוד ודליק במשך ימים שלמים לאחר סיום השריפה.

  6. תחזוקה שוטפת

  בנוסף לטיפול באפר, תצטרכו גם לתכנן את התחזוקה השוטפת של תנור העצים. לדוגמה, תצטרכו לנקות את הארובה באופן קבוע על ידי איש מקצוע. גם תנור ההסקה שלכם צריך להיבדק מדי שנה כדי לוודא שהוא פועל כראוי ובטוח לשימוש. יכול להיות שבמהלך הזמן אף תזדקקו לתיקון.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך