עצים לקמפינג: אילו סוגי עצים יחזיקו הכי הרבה זמן?

  להצעת מחיר על עצים להסקה השאירו פרטים או התקשרו:
  073-802-4300

  בשליחת טופס זה הנך מאשר/ת את תנאי השימוש ואת מדיניות הפרטיות באתר.

  קמפינג היא אחת מפעילויות החוץ המרגשות ביותר שאתה יכול לעשות עם החברים והמשפחה שלך. הימצאות בטבע מספקת הפסקה מוחלטת משגרת היומיום ומאפשרת לכם ליהנות מאוויר צח, שמש והרפתקאות. חלק חיוני אחד בקמפינג הוא אש טובה. 

  הוא מציע חום ללילות הקרירים, מאפשר לך לצלות מרשמלו, ואפילו יכול להדוף חרקים. עם זאת, קיום מדורה בזמן קמפינג דורש הכנה ובחירת דלק שונה בהשוואה להדלקת אש בקמין. במאמר זה נחקור את החשיבות של שימוש בעץ הנכון למדורה ובעצים הטובים ביותר לקמפינג.

  מהו עץ טוב לקמפינג?

  הסוג הטוב ביותר של עץ לקמפינג הוא עץ קשה, שהוא צפוף, מתייבש היטב ונשרף בצורה מלאה יותר. חלק מהסוגים הנפוצים ביותר של עץ קשה שאידיאלי לקמפינג הם אלון, מייפל, היקורי, אפר, ליבנה ואשור. עצים מסוג זה מייצרים אש עשן בוערת לאורך זמן שתחמם אותך ותאיר את האזור שמסביב.

  סקירה כללית של סוגי עצים פופולריים לקמפינג

  בעת קמפינג מומלץ להשתמש בסוגי עצים שונים. לכן, הכנו ברשימה הבאה את כל סוגי העצים הפופלארים לקמפינג:

  • אלון – עץ מחנאות נפוץ, בצפיפות גבוהה, בוער לאט, ומייצר חום מוקדם.
  • מייפל – בוער לאט ומספק חום טוב.
  • היקורי – אחד העצים הטובים ביותר לעישון בשרים, משחרר ארומה טעימה בעת שריפה ומספק חום יציב.
  • אפר – זהו עצי הסקה רב-תכליתי. זה מייצר הרבה חום ונשרף לכדי מצע פחם מצוין.
  • ליבנה – זהו עץ עם קליפה חלקה, המקל על להבעיר אש עם ניצוץ, משחרר ארומה נעימה תוך כדי שריפה ומייצר חום טוב.
  • אשור – נשרף לאורך זמן סביר ומספק חום יציב.

  השוואה וניתוח

  הבחירה שהכי תתאים לכם לעצי הסקה בקמפינג שלכם תלויה בכמה משתנים: המקום שאתם מחנים את הרכב, מזג האוויר ובמטרה הרצוייה. ישנם סוגי עצים כמו היקורי ואפר המייצרים חום ותנאים לבישול מאשר סוגי עצים אחרים. לדוגמה, בתנאי מזג האוויר חם, רצוי להשתמש בעץ יבש ועצים קשים כמו האלון. 

  סוגי עצים כמו אורן ואשוח לא מתאימים למזג האוויר הזה, אבל הם נשרפים במהירות ומייצרים את החום הדרוש. חשוב להבין את מאפייני העץ שאתם בוחרים להסקה, כיצד הם משפיעים על החום, העשן והריח של האש.

  טיפים לבחירה ושימוש נכון בעצים

  בשביל שתוכלו לבחור נכון ולעשות שימוש חכם בהם ריכזנו עבורכם מספר טיפים:

  • כדאי לבחור עצים יבשים או עצים שאוחסנו במקום יבש כדי להפחית את העשן ולמנוע קפיצה והשלחת גחלים.
  • הימנעו משימוש בעץ ירוק מכיוון שהוא מייצר עשן מוגזם. זה נשרף בצורה לא טובה ומשאיר אחריו שאריות של אוכל.
  • התחילו להדליק את המדורה שלכם בהתחלה על אש קטנה ולאט לאט תוסיפו עצים, עלים וזרדים כדי להגביר את העץ.

  שימוש אחראי ובטיחות

  מדורות הן מסוכנות, והן עלולות לגרום לשריפות יער אם לא מנוהלות כראוי. חיוני לעקוב אחר תקנות האזור כמו בדיקת תנאי האש לפני התחלת שריפה. שמרו על האש בגודל סביר, הרחק מענפים, שיחים, אוהלים או דליקים אחרים. בדוק תמיד את מצב האש בעת יציאה מהאזור כדי לוודא שהאש כבויה.

  האם כדאי לקחת כסאות מתקפלים?

  כן, לקחת כסאות מתקפלים זה בהחלט רעיון מצוין כשאתה יוצא לקמפינג. זה יציע חוויה נוחה יותר, יותר מרחב ישיבה, ויהפוך את הישיבה שלך על שפת המדורה למהנה יותר. לסיכום, מטרתו של קמפינג היא להנות מהטבע. חשוב להקפיד על אש בגודל מתאים שקל להדליק, בוער היטב ואינו מייצר עשן עודף.

  הבנה אילו סוגי עץ יעילים לשימושים שונים היא בסיסית. ודא שהדלק אחראי ובטוח עבורך ועבור היער. עם ההכנה והידע הנכונים, המדורה המרכזית של טיול הקמפינג שלכם תהיה חוויה בלתי נשכחת ומהנה. לעוד מידע מקצועי בנושא היכנסו לאתר קאמפטאון.

  ריטה פסחוב

  כותבת המאמר: ריטה פסחוב

  אמא ל- 2 ביום וחובבת עצים להסקה בלילה, בגדול אני אוהבת כל דבר שקשור לאש. כי בשורה התחתונה, אין כמו לבוא בסוף יום קר ולהחמם מול הקמין עם כמה בולי עץ איכותיים להסקה. למידע נוסף עלי ועל האתר היכנסו לעמוד האודות שלנו.

  עצים להסקה שיכולים לעניין אותך